آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

حضرت وليعصر وارث مظلومیت مادر

با وجود اينكه رسول خدا صلی الله علیه وآله پيوسته سفارش اهل بيت خود را به مردم مي‌نمود و مي‌فرمود: «من از بين شما مي‌روم درحاليكه دو چيز گرانبها در ميان شما به امانت مي‌گذارم يكي اهل بيتم و ديگري قرآن. اين‌دو هرگز از هم جدا نمي‌شوند تا در حوض كوثر بر من وارد شوند.» اما متاسفانه پس از رحلت ايشان مردم بدون توجه به اين حديث، آزار و اذيت خود را نسبت به آن بزرگواران آغاز نمودند. هنوز چند روزي از رحلت پيامبر نگذشته بود كه فدك را از حضرت زهرا سلام الله علیها غصب كردند، درب خانه ولايت را به آتش كشيدند، پهلوي آن حضرت را شكستند، بازويش را با غلاف شمشير كبود نموده و به صورت نازنين و ملكوتي‌اش سيلي‌ زدند. به راستي خوب امانتداري نمودند!

آري؛ چنان مصيبتي بر حضرت زهرا سلام الله علیها وارد كردند كه فرمود:« اگر مصيبت‌هاي من را به روزهاي دنيا تا قيامت تقسيم كنند، روزها چون شب تار مي‌گردد.»               

(مسكن الفؤاد، ص112)

فاطمه زهرا سلام الله علیها بسيار مظلوم بود؛ اما ايشان در عالم مكاشفه خطاب به علامه ميرجهاني فرمود:« كسي در آن زمانه مظلومتر از من نبود، در اين زمانه مهدي از من مظلومتر است.»                                                                         (كيست مرا ياري كند، ص104)

دلي شكسته‌تر از من در آن زمانه نبود

در اين زمانه دل فرزند من شكسته‌تر است      

در غربت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز سُدَیر صيرفی روایت می کند که به همراه مفضل و ابوبصیر خدمت مولایمان امام صادق علیه السلام شرفیاب شدیم. آن حضرت را دیدیم که بر روی خاک نشسته است و جامه ای پشمین به تن نموده و همچون مادری جوان مرده و جگر سوخته گریه می کرد. آثار غم و اندوه بر گونه های مبارکش آشکار و رنگ چهره اش دگرگون گشته بود و اشک فراوان چشمانش را متورم ساخته بود و می فرمود:

«ای سرور من! غیبت تو خواب را از دیدگانم ربوده و دنیا را با تمام وسعتش بر من تنگ نموده و آرامش دلم را از من سلب کرده است. سرور من! غیبت تو مصیبت مرا همیشگی ساخته و از دست دادن یکی بعد از دیگری جمع ما را پراکنده و سرمایه ما را از بین برده است...                

(كتاب از ظهور جهان تا جهان پس از ظهور حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف ص 291)

آيا تا بحال به مظلوميت امام زمان  خويش فكر كرده‌ايم؟ آيا مي‌دانيد چرا امام زمان  مظلوم تر از حضرت زهرا است؟ آري؛ عمل و رفتار من، شما و ديگران آن حضرت را مظلومانه در پس پرده غربت و غيبت نهاده است. ما بايد با اصلاح رفتار خود و تبليغ و معرفي و شناخت آن حضرت در ميان اطرافيان مقدمات ظهور ايشان را فراهم نماييم. آيا وقت بيداري فر ا نرسيده است؟

منبع : وب سایت یاران مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید