آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

وظیفه ما در قبال این مصیبت بزرگ چیست؟!

شهادت زهرای مرضیه سلام الله علیه سند مظلوميت شيعه است تا زمانيكه امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف در پس پرده غيبت باشد. استضعاف ستمديدگان تداوم غربت فاطميه است تا زمانيكه يوسف زهرا در ميان ما نيست. فاطمه زهرا سلام الله علیه با شهادتش به ما درس اطاعت و ولايت‌پذيري داد. به ما ياد داد كه با جان و دل در برابر حمايت از ولايت و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خويش برخيزيم و از سيلي دشمن و زخم سينه نهراسيم.

آن حضرت در راه دفاع از امام زمان خویش آنقدر تلاش و مجاهدت کرد تا در این مسیر جان با ارزش خود را فدا کرد. او شبها دست حسن و حسین را می گرفت و به خانه مهاجرین و انصار می رفت و آنان را به یاد بیعتشان در عقبه و غدیر می انداخت و فضایل علی را به آنان یادآور می شد. با این هدف که امام زمانشان را به آنان بشناساند و یاورانی برای امام زمان خویش فراهم سازد.

هان اي شيعيان! اينك در فاطميه وظيفه من و تو چيست؟ تنها به سوگ نشستن و زاري كردن ما را بس است؟ نه؛ پس چگونه دلمان به غربت مولايمان صاحب‌الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف رضا مي‌دهد؟ چرا ساكت نشسته‌ايم در حاليكه دل آقايمان پر از درد و رنج و دغدغه شيعه است؟ چرا كاري نمي‌كنيم تا بيايد و به اين همه غمها، غصه‌ها، آشوبها، بيماریها و بي‌عدالتيها پايان دهد؟

آيا مي‌دانيم در زمان ظهور، مردم در وفور نعمت بوده و هرچه بخواهند برایشان مهیا میشود؟! عمر بشر هزاران سال می شود! دیگر کسی بیمار نمیشود! مردم به سن جواني برمي‌گردند! هیچ جای زمین خشکی یافت نمیشود و همه جا پر از سبزه و گیاه می‌شود! مردم آن زمان از نظر ثروت قابل مقايسه با سرمایه دارترین مردم زمان قبل از ظهور نيستند! در آن زمان چون امنیت مطلق برقرار خواهد شد، نیاز به اداره، دولت، شرکت و ... نخواهد بود! همه مردم دارای طی الارض و طی السماء خواهند شد!(در یک چشم به هم زدن به هرجای عالم که بخواهند می‌روند).

(از ظهور جهان تا جهان پس از ظهور حضرت ولي‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف ص 291)

به راستي كه طومار بلند غيبتش تنها با دعاي ما جمع مي‌شود. بياييم در وقت دلتنگي آنجا كه اميدمان از همه‌جا نااميد مي‌شود براي اميد دل زهرا سلام الله علیه، مهدي فاطمه از عمق جان دعا كنيم تا خداي مهربان آخرين ذخيره خويش را به ميانمان باز آرد و زندگيهايمان سرشار از خوبي، خوشي، كمال و عبوديت شود.

بیاییم آن حضرت را به دیگران بشناسانیم و ویژگی‌های عصر ظهور را به همگان اعلام نموده تا آن‌ها نیز از عمق جان برای ظهورش دعا کنند.

بیاییم اولین و اصلیترین حاجت ما در هر نماز و هر جلسه ظهور مظلومترین و غریبترین فرد عالم باشد؛ چرا که حتی یک دعا هم در ظهورش موثر است!

بارالها! به عمر كوتاه زهراي مرضيه سلام الله علیه؛ غيبت طولاني حضرتش را بر ما ببخش.

 

مادر دلم خون است ، از بندم رها کن    دستی برآور بر ظهور من دعا کن

دیروز روگرداند امت یک سر از تو     امروز باشد مهدی ات تنهاتر از تو

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید