آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ تنها امامي كه به شهادت نمي‌رسد.

ما دليل قاطع و محكمي بر شهادت و يا وفات آن بزرگوار نداريم و تنها دليل بسيار ضعيفي در كتاب الزام الناصب ذكر شده كه آن هم از معصوم نقل نشده است.

 در این قسمت  به دو دليل كشته نشدن آن حضرت اشاره مي‌كنيم:

 1. امامي كه وجودش عدل و قيامش به امر الهي براي از بين بردن ظلم و جور و برپایی عدل و عدالت  است، چگونه پس از برقراري عدالت و برچيده‌شدن ظلم از روي كره خاكي و تمام عالم هستي، فردي مي‌تواند براي ايجاد ظلم و قتل كسي به پاخيزد؟

 آیا این مطلب خلاف فرمایش رسول خدا صلی الله علیه وآله نیست که فرمود: ((به یملا الله الارض قسطا و عدلا بعد ما ملئت ظلما و جورا)) (خداوند به وسیله او زمین را از عدل و داد پر می سازد همانگونه که پر از ظلم و جور شده باشد.)  این قسط و عدل آیا با به شهادت رسیدن حضرت نقض نمیشود؟!!! کمی تفکر کنیم!!

 

2- در زمان ظهور تمام پرده‌ها‌ي ظلمت و تاريكي كنار رفته و تمام كفار و منافقين بطور كلي از صفحه روزگار محو و نابود مي‌شوند. میکروب و ویروسهای شیطان و شیاطین ، کفار و مشرکین، منافقین و ملحدین و مفسدین در روی زمین به طور مطلق از صفحه روزگارمحو و نابود می گردد. عقل‌ها كامل و فطرت‌ها بيدار و همه مردم موحد مي‌شوند. دیگر هرگز از حکومتهای طاغوت خبری نیست. حتی طبق روایات اهل بیت علیهم السلام اگر انسان کافر در دل سنگ و یا درون درختی مخفی شده باشد، خداوند آن موجود را به زبان می آورد و به مومنین اعلام می کند که در وجود من کافری پنهان شده است بیایید و او را نابود کنید.حال در این میان قاتلي كه مي‌گويند زن داراي ريش است، از كجا پيدا شده و با چه هدف و انگيزه‌اي می خواهد دست به چنين جنايتي بزند؟!!! کمی بیندیشیم!!                            

 (كتاب از ظهور جهان تا جهان پس از ظهور حضرت وليعصرعجل الله تعالی فرجه الشریف ص646)

موضوع ديگر اينكه عده‌اي به دليل عدم علم و آگاهي تصور مي‌كنند بعد از ظهور، قيامت برپا مي‌شود.در حاليكه بايد دانست پس از ظهور مقدس حضرت وليعصرعجل الله تعالی فرجه الشریف تازه حکومت دهها هزار ساله هر یک از اهل بیت علیهم السلام یکی پس از دیگری آغاز می شود. باید دانست که اهل بیت علیهم السلام با هم رجعت می کنند و حتی خود پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله شمشیر و ذوالفقار حضرت را برای آغاز قیام به دست فرزندش می دهد و آن ائمه معصومین حضرت را در قیام یاری می کنند.

 

قسمت دوم:

ما دلایل محکمی از روایات اهل بیت علیهم السلام داریم که آن حضرت را در زمینه شهادت و کشته شدن از سایر ائمه مستثنی می نماید و بیان می کند که هرگز کسی او را نخواهد کشت!

امام رضا علیه السلام در روایتی طولانی ضمن بیان ویژگیهای امام و حوادثی که بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله واقع می گردد و جبرئیل به آن بزرگوار خبر داده می فرماید:

((از چیزهایی که جبرئیل امین به پیامبر اکرم  صلی الله علیه وآله خبر داده این است که همه امامان یازده گانه (در اینجا حضرت مهدی استثنا شده) بعد از رسول خدا صلی الله علیه وآله کشته می شوند. گروهی با شمشیر مانند امیرالمومنین و امام حسین علیهماالسلام و گروهی دیگر با سم و زهر مانند دیگر امامان معصوم. هر یک از آنها را طاغوتهای زمانشان می کشند. حقیقتا این جنایت واقع می شود......))

منبع: عیون اخبار الرضا ج1 صص442-441

همچنين امام صادق علیه السلام در روايتى مىفرمايد: «هنگامى كه فرعون باخبر شد که سلطنت او به دست كودكى از بنىاسرائيل نابود خواهد شد، دستور داد شكم زنهاى حامله از بنىاسرائيل را پاره كنند. در جستجوى آن كودك موعود بيش از بيست هزار نوزاد كشته شد، ولى قدرت به كشتن موسى را پيدا نكردند. او همچنان تحت حفاظت حضرت احديت زنده ماند. بنىاميه و بنىعباس هم وقتى آگاه شدند كه حكومت خودشان و همه ستمگران عالم به دست قائم ما از بين خواهد رفت، با ما اهل بيت دشمنى سرسختى را آغاز كردند و با تمام قدرت به كشتن اهل بيت پيامبر برخاستند تا شايد قائم را از بين ببرند ولى خداوند هرگز احدى از ستمگران را به کشتن او موفق نخواهد نمود.

 خداوند در قرآن می فرماید:

... وَ يَأْبَى اللّهُ اِلّا اَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ

خداوند جز به اتمام نور خود اذن نمى‌دهد گرچه كافران آن را خوش نداشته باشند.» (توبه،32)

منبع: یوم الخلاص ج1 ص194 به نقل از کتاب از ظهور جهان تا جهان پس از ظهور حضرت ولیعصر(عج)

 

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید