آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

در مفاتیح الجنان در دعای عدیله می خوانیم: ((بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء))

یعنی از برکت وجود او (امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف) مردم روزی می خورند و بخاطر وجود مقدس آن حضرت آسمان و زمین پابرجاست و تمام نظام آفرینش وجود و یا عدم وجودش و حیات هستی بخاطر آن حضرت می باشد و بلکه خلقت بخاطر اوست.

او همچون جد بزرگوارش علی بن ابیطالب علیه السلام است که خطاب به یکی از یارانش به نام رمیله می فرماید: ((اگر شما بیمار شوید، ما هم بخاطر بیماری شما بیمار می شویم. اگر مومنی محزون باشد ما نیز بخاطر اندوه او محزون می شویم. اگر مومنی دست به دعا بردارد ما در استجابت دعایش آمین می گوییم. اگر مومنی سکوت کرده باشد، ما دائما برای او دعا می کنیم و اگر مومن هر جای عالم که باشد، ما نیز با او هستیم.))

 (ارشادالقلوب ج2 ص282)

سیدبن طاووس رحمه الله علیه می گوید: وارد سرداب مقدس سامرا شدم. دیدم صدای بسیار دلنشینی می آید. دقیق گوش کردم و دیدم صدای مناجات امام مهربان ما حضرت ولیعصرعجل الله تعالی فرجه الشریف است که با خدا مناجات می کند و می فرماید:

((خدایا! به درستی که شیعیان ما از پرتو وجود ما و از اضافی گل ما خلق شده اند. (بعضی) از آنها با دستاویز قرار دادن محبت و ولایت ما گناهان زیادی انجام داده اند. اگر گناهان ایشان حق الله است پس بر آنها ببخش که ما خشنود شویم. اگر گناهان آنها حق الناس است بین آنها اصلاح فرما و از سهم ما بردار و برای آنها بپرداز و آنها را داخل بهشت گردان و از آتش دورشان بدار و در غضب خودت بین آنها و دشمنان ما جمع مفرما!))

(نجم الثاقب ج2 ص536)

به راستی ببینیم و تفکر کنیم که چه امام زمان رئوف و مهربانی داریم! ولی با این حال از او غافلیم! فقط گاهی در مشکلات و گرفتاریها به یادش می افتیم که آن هم موقتی است و بعد از حل مشکلمان دیگر به  یادش نیستیم و گشایش کارمان را به دست این و آن می سپاریم. ما باید حضور و وجود آن حضرت را باور کنیم و بدانیم که امام زنده و غریب و منتظر ما نظاره گر ما و فریادرس ماست. لازمه این باور داشتن، سنخیت روحی با آن بزرگوار است.

یعنی ظرف دل را پاک و تطهیر نموده و روح خود را چون آیینه محل انعکاس صفات الهی قرار دهیم. در این صورت هرچه تقرب بیشتری پیدا کنیم ظرف دلمان نیز وسعت بیشتری می یابد. در چنین وضعی نور خورشید ولایت امام عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف در وجودمان پرتو می افکند و پیوند روحی با آن مهربان هستی خواهیم یافت.

حال کسی که ارتباط روحی با آن حضرت داشته باشد هر لحظه به یاد آن عزیز گمگشته همچون شمع می سوزد و برای رسیدن به او نه تنها گناه و معصیتی نمی کند بلکه اعمال مستحب و نیزهر عملی را که سبب نزدیکی و تقرب به او باشد، را انجام خواهد داد.

نگار دلربای ما کریم است             چو جدش صاحب خلق عظیم است

گنه کاران عالم را خبر ده             که آن سرور عفو است و رحیم است

 

منبع : وب سایت یاران مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید