آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

بخشش گناهان و پذیرش توبه گناهکاران توسط حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

1- بعضي مردم به اشتباه فكر ميكنند كه وقتي امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور كند همه را از دم تیغ شمشير ميگذراند و يا خواهد گفت اين مال و ثروت و خانه از آن تو نيست، اما وقتي محبت او را مي بينيم به باطل بودن اين مطلب ميرسيم.

مثلا با وجود آزار و اذيت فراواني كه برادران يوسف در حق او كردند و او را به چاه انداخته، سيلي به صورتش زذند و با پاي برهنه روي خارها كشاندند و او را به كارواني به بهاي ناچيز فروختند، اما وقتي يوسف به پادشاهي رسيد و عزيز مصر شد برادران را كه به نزد او آمده و او را پس از مدتها شناختند، بخشيد و از كرده هاي زشتشان چشم پوشي كرد و حتي آنها را مايه فخر خود خواند. يوسف شاگرد مکتب مهدی است؛ یوسف تنها پرتويي از نور وجود مقدس امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف است و در مقام و رتبه با آن حضرت قابل مقايسه نيست. حال چگونه ممكن است يوسف علیه السلام  كه شاگرد مكتب مهدی است از كرده برادران گنهكارش بگذرد، ولي امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف گنهكاران را نبخشد و با شمشير با آنان بجنگد!!؟

 

2- بعضي ها بر اين باورند كه وقتي امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تشریف بیاورند قيامت نيز برپا ميشود، اما بايد دانست كه بعد از حكومت آن حضرت، اهل بيت علیهم السلام هر يك پس از ديگري حكومت ميكنند؛ زيرا اگر از خلقت دنيا تا زمان قيامت را به ده قسمت تقسيم كنيم دو قسمت آن در حكومت جور يعني زمان قبل از ظهور و هشت قسمت ديگر در زمان عدالت (بعد از ظهور) خواهد بود.

 (اسرار معراج)

گفتند تو ستاره جنگي و سالهاست        سرهاي بيشمار به راهت بريده است

اما تو رحمتي كه خداوند مهربان         در ماجراي خلقت ما آفريده است

در داستان يوسف علیه السلام مي خوانيم وقتي كه به پادشاهي رسيد و برادران براي دريافت گندم نزد او آمدند، بعد از چهل سال يكديگر را شناختند و يوسف با تمام آزار و اذيتهايي كه از آنان ديده بود، سيلي هايي كه خورده بود ، تهمتهايي كه به او  زده بودند و ... باز آنها را در آغوش گرفت و فرمود: « لا تثريب عليكم اليوم ...» (يوسف آيه 92) ، يعني امروز هيچ سرزنش و ملامتي بر شما نيست، من شما را بخشيدم! 

حالا كمي بينديشيم! آيا تهمتهايي كه به وجود نازنين آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف زده مي شود، با اينگونه بخششها آن هم از سوي پيامبري همچون يوسف كه خود پرتوي از نور اهل بيت علیهم السلام محسوب مي شود سازگار است؟

   آري ؛ مهدي مهربان است و مهرباني از او درس عطوفت مي گيرد. اوست كه گناهان را مي پوشاند و مي بخشايد و اگر بنده اي به سوي حق بازگردد و توبه كند او را مورد عطوفت قرار مي دهد و نه تنها از تقصيراتش مي گذرد بلكه به بهترين وجه عمل نيكو را جايگزين آن مي سازد. همانطور كه قرآن مي فرمايد:

« آنانكه به خدا ايمان آورده و نيكوكار شدند ، ما هم گناهانشان را محو و مستور كنيم و بهتر از آن اعمال نيكشان به آنها پاداش ميدهيم» (عنكبوت آيه 7).

(آن عشق جاودانه، ص147)

منبع : وب سایت یاران مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید