آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

کلام امیرالمومنین علی علیه السلام از زبان حضرت زینب سلام­ الله­ علیها

 حضرت زینب سلام ­الله­ علیها هنگامی که به  کوفه رسید، جمعیت عظیمی در آنجا تجمع کرده بودند. به جمعیت اشاره­ای فرمود و آن اجتماع عظیم به اشاره ایشان سکوت کردند. نفسها  در سینه ­ها حبس شد  و ایشان شروع به روشنگریهای قیام امام حسین علیه­السلام کردند.

((آیا می گریید و صدا به ناله بلند نموده­اید؟ آری به خدا که باید بسیار بگریید و کم بخندید. هر آینه ننگ و عار این جنایت دامن شما را گرفته و با هیچ آبی نمی­توانید این لکه را بشویید. چگونه شسته می­شود خون پسر خاتم پیامبران و معدن رسالت و سید جوانان اهل بهشت؟ شما کسی را کشتید که پناهگاه نیکانتان و دادرس پیش­آمدهای ناگوارتان و جایگاه نور محبت شما و بزرگ سنت شما بوده است ....))

(سوگنامه سالار شهیدان ص197)

 

این سخنان عظیم گوشه­ای از وسعت و عظمت خاندان وحی را در ذهن متجلی می­سازد. حضرت زینب سلام­ الله­ علیها دراوج فصاحت و با ایمان سرشار، تک­تک کلمات را به زبان می­آوردند.شیخ نقدی می­گوید: «شجاعت ادبی حضرت زینب سلام­ الله­ علیها فصاحت و بلاغت ایشان در میان هزاران نفوس همه را به حیرت انداخته و جسارت ایشان درمجلس بزرگی که یزید تشکیل داده بود نسبت به یزید و بیان حقایق ماجرا امری مهم  بود، چرا که یزید به اعتقاد باطل ایشان خلیفه مسلمین بود و بر تمامی مسلمین آن روز فرمانروایی داشتد. در تمامی مجالس در ممالک مختلف از فاجعه بزرگی که برای یزید به وجود آمده بود و حماسه سخنرانی کوبنده حضرت صحبت می­کردند و به قدری از واقعه بحث کردند که گوش­ها پر شده و بنی­امیه مورد غضب مسلمین شد.»

(حضرت زینب کبری سلام الله علیها اسوه صبر و شجاعت و استقامت، صص 244 ـ242)

 

او برای اینکه خود را موظف به دفاع از امام خویش، حتی بعد از شهادت می­دانستند، به خاطر همین حس مسئولیت از امام دفاع کردند. امامی که رفت اما هنوز ولایتش در امام بعدی جاری است و حضرت چون دفعات گذشته با شمشیر بیان خود چه دلها را که نلرزاندند!

پایان سخن

زینب سلام الله علیها قدم در راهی گذاشتند که ابتدا و انتهایش را با چشم دل دیده بودند و حرکتی همه جانبه انجام دادند، با هجرت از آسودگیها. با بیان خویش در میدان جنگ، مردم را به یاری امام زمان خویش فرا خواندند و با قوت قلب دادن به اسیران و زنان و کودکان، با خطبه های وحیانی، با سپر بلا قرار دادن جان خویش، عظمت مقام ولیّ و ضرورت پیروی از مولی و امام زمان  را متجلی نمودند.

 آیا میدانیم ما نیز چنین وظیفه ایم در زمان غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف داریم؟!....

منبع : وب سایت یاران مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید