آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

​برای امام زمان خود چه کرده ایم؟!

 امام با مهر و محبت خود به ياد ماست، از دشواريهاي ما رنج مي برد و از اعمال ما نگران است، آيا ما برنامه هايي تدارك ديده ايم كه همواره به ياد آن حضرت باشيم اين برنامه شامل چه قسمتهايي است ؟  تمام خلايق اعم از انسانها، ملائكه و ... در راه درمان دردهاي لاعلاج و صعب العلاج و رفع و دفع هرگونه گرفتاريها و ناملايمات به حجتهاي خدا كه پيغمبر صلی الله علیه وآله و اولاد معصوم آن حضرت هستند متوسل شده و آنان را در پيشگاه خدا شفيع قرار داده و به خاطر منزلت آنان در نزد خداوند حوائج خود را از خداوند مي خواهند و خداوند حوائج آنان را به اجابت ميرساند.

 در روايتي آمده است كه: حضرت رسول اكرم صلی الله علیه وآله فرمودند: خاندان من در طوفانهاي زندگي مانند كشتي نوح هستند كه هر كس بر آن بنشیند، خلاص شود و هركس دوري گزيند هلاك گردد.

حال در زمان ما از خاندان ائمه معصومین علیهم السلام كسي جز  مهدي موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف  نيست. پس بايد او را بشناسيم و از امر او اطاعت كنيم و براي نجات خود به او تمسك جوييم.

این را بدانیم که هيچ امري بر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف  پوشيده نيست. پس چه بهتر است با كمي بازنگري و تامل در اعمال و رفتارمان كاري كنيم كه موجب خشنودي آن  امام مهربان  شود. چه خوب است كه دل خود را از كينه و نفاق پاك كنيم و با انجام نافله ها (کارهای مستحبی) مخصوصا نماز شب و دعای عهد، با مولایمان عهد ببنديم كه ديگر مرتكب گناهي نشده و باعث دل آزاري پسر فاطمه نشویم.

مهدی جان! این را مي دانيم كه پيغمبران و رسولان در كلاس درس تو، شاگردی کرده و درس رسالت آموخته اند.

 مولاي من! گلهای عالم همه به نام تو پر مي گشایند و هرچه در عالم هست از برکت وجود شما امام مهربان است. مولای من!  ما را به شاگردي كلاس معرفت خود بپذير و با فضل و لطف خود، مرا یاری کن تا همه جا به فکر تو باشم و نام تو بر زبانم جاری گردد. جمكران که می روم دلم از غربت و مظلومیت تو بیشتر می گیرد. ای مهربان هستی و ای منشا نیکی ای اباصالح!  فقط در پایان  یک جمله می توانم بگويم كه:

 

عالم به فداي تو ای مظلومترین فرد عالم!

 

ای دلت دریاترین دریا، کلامت مثل رود           مهربانی اندکی از شرح چشمان تو بود

روز، طوفان از دلت درس صلابت می گرفت     شب، نگاهت در لطافت شعر بارانی سرود

منبع : وب سایت یاران مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید