آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

تاكيد نمودن حضرت ولیعصرعجل الله تعالی فرجه الشریف در خدمتگزاري پدر

سيد باقر قزويني نقل می کند که:

شخصی بسیار راستگو و صادق و درستكار بود كه شغل او دلاكی بود و  پدر پيري داشت كه در خدمتگزاري او كوتاهي نمي كرد، حتي براي دستشوئي رفتن پدر پير خود آب حاضر مي كرد و مي ايستاد تا او بيرون بيايد تا به جايش جهت استراحت برگرداند و هميشه مواظب خدمت به او بود مگر در شب چهارشنبه كه به مسجد سهله مي رفت و پدر را جهت رفتن به مسجد ترك مي گفت.

پس از چند وقتي رفتن به مسجد را ترك كرده و ديگر نمي رفت، علت ترك كردن مسجد در روز چهارشنبه را سيد باقر از او پرسيد! او گفت:

چهل چهارشنبه به آنجا رفتم. شب آخرين چهارشنبه رفتن من ميسر نشد. تا آنكه دير گرديد و من تنها رفتم تا آنكه یک سوم ن چهارشنبه رفتن من ميسر نشد ا آنكه دير گرديد و من تنها رفتم تا آنكه ر از او پرسيد! او سهله مي رفت. و راه باقي ماند و شب مهتابي بود. در این هنگام شخص اعرابي را ديدم كه بر اسبي سوار است و رو به من كرده، پيش خود گفتم: زود است كه اين مرد مرا برهنه (غارت) كند، چون به من رسيد به زبان عربي بدوي با من سخن گفت و از مقصد من پرسيد.

گفتم: به مسجد سهله مي روم. گفت: «با تو چيز خوردني هست؟» گفتم: نه

فرمود: «دست در جيب خود كن» گفتم: در آن چيزي نيست.

باز آن سخن را با شدت بیشتری تكرار فرمود. من دست در جيب خود كردم، در آن مقداري كشمش يافتم كه براي طفل خود خريده بودم كه به او بدهم.

آنگاه به من فرمود: «اوصيك بالعود! اوصيك بالعود! اوصيك بالعود!»

و «عود» به زبان عربي بدوي، به پدر پير مي گويند يعني وصيت مي كنم تو را به پدر پير خود و از نظرم غايب شد. در این هنگام دانستم كه او مولایم مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف است و اينكه آن جناب راضي نيست به دوري من از پدر پيرم حتي در شب چهارشنبه و ديگر به مسجد نرفتم.

(منبع: بحار الانوار،ج53. ص245)

نکته:

این مطلب نشان میدهد احترام به والدین و رسیدگی به آنها چقدر در نظر آقای مهربان ما امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دارای اهمیت است. تایید کننده این آیه از قرآن که (و بالوالدین احسانا)  خداوند انشاءالله همه ما را موفق به آن بدارد.

منبع : بحار الانوار،ج53. ص245

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید