آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

در عصر ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ارتباطات دنیا چگونه خواهد بود؟

در عصر ظهور، به جهت جهش علمي و پيشرفت فن آوري و صنعت، وسايل ارتباطات و اطلاعات آن قدر پيشرفته خواهد بود كه دنيا را همچون كف دست نشان مي دهد و براي اگاهي از  اقصي نقاط  جهان، نيازي به وسايل و ابزار ارتباطي امروزي نيست. از اين رو حكومت مركزي، نسبت به كل عالم- كه تحت حكومت او هستند- تسلط كامل دارد و به موقع و بدون فوت وقت، وارد عمل شده، مشكل را حل مي كند.

 بين امام مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف و مردم، نامه رساني وجود ندارد و مردم در هر نقطه اي از كره زمين، امام را مشاهده مي كنند و امام با آنان سخن مي گويد. اين مساله، اختصاص به امام و مردم ندارد؛ بلكه مردم عادي نيز با همديگر سخن مي گويند و همديگر را مشاهده مي كنند، در حالي كه يكي در مشرق و ديگري در مغرب آن است.

امام صادق علیه السلام مي فرمايد: هنگامي كه قائم ما قيام قيام كند، خداوند آن چنان گوش و چشم شيعيان ما را تقويت مي كند كه ميان آنان و آن حضرت (رهبر و پيشوايان) نامه رسان نخواهد بود، با آنها سخن مي گويد و آنان سخنش را مي شنوند و او را مي بينند؛ در حالي كه او در مكان خويش است (و مردم در نقاط ديگر جهان).(بحارالانوار ج 52 ص 336)

   وسايل انتقال صدا و تصوير، به طور همگاني، ساده و آسان در اختيار همه پيروان او قرار مي گيرد؛ آن چنان كه چيزي به نام اداره پست در آن عصر، چيز زايدي به حساب مي آيد و مسائل جاري آن حكومت، بدون نياز به كاغذ بازي، حل و فصل مي شود؛ زيرا همه دستورها و برنامه ها با سيستم ((شهود و حضور)) ابلاغ و اجرا مي شود.

امام صادق عليه السلام ، در گفتار ديگري اين حقيقت را به طور بارزي تكميل فرموده است: مؤمن در زمان حضرت مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف در حالي كه در مشرق است برادر خود را در مغرب مي بيند و همچنين كسي كه در مغرب است، برادرش را در مشرق مشاهده مي كند. (بحارالانوار ج 52 ص 391)

بنابراين ارتباط مستقيم نه تنها در سطح حكومت، بلكه در ميان عموم نيز عملي مي شود. در اين زمان پيوندهاي ظاهري، جسماني و معنوي دلها را استحكام مي بخشد، به گونه اي كه جهان به راستي به شكل يك خانه و مردمش همچون اهل يك خانواده در مي آيند.

امام صادق علیه السلام مي فرمايد: وقتي كارها به صاحب اصلي ولايت حضرت مهدي برسد، خداوند هر نقطه فرو رفته اي از زمين را براي او مرتفع و هر نقطه مرتفعي را پايين مي برد. آن چنان كه تمام دنيا نزد او به منزله كف دستش خواهد بود. كدام يك از شماها اگر در كف دستش مويي باشد، آن را نمي بيند؟(بحارالانوار ج 52 ص 328)

طبق اين حديث در عصر ظهور، يك سيستم نيرومند و مجهز، براي انتقال تصويرها به وجود خواهد آمد كه شايد تصور آن امروزه براي ما مشكل باشد.تمام جهان به منزله كف دست خواهد شد و پستي و بلندي هاي زمين، مانع از رؤيت موجودات روي زمين نخواهد بود. براي اداره چنان حكومتي، امكانات زيادي لازم است كه خداوند آنها را در اختيار او و تشكيلاتش قرار مي دهد.

امام باقر علیه السلام فرموده است:حضرت مهدي  از اين جهت مهدي ناميده شده است كه به امور مخفي و پنهان هدايت مي شود، تا آنجا كه گاه او به سراغ كسي مي فرستد كه مردم او را بي گناه دانسته و به قتل مي رساند (زيرا از گناه نهاني او همانند قتل نفس كه موجب قصاص است آگاه است) و تا آن جا كه برخي از مردم هنگامي كه درون خانه خود سخن مي گويند، مي ترسند ديوار بر ضد آنها شهادت دهد. (بحارالانوار ج 52 ص 390)

اين حديث نيز گواه آن است كه در آن عصر، نيكان و پاكان در نهايت آزادي به سر مي برند؛ خلافكاران چنان تحت كنترلند كه ممكن است امواج صوتي آنان، با وسايل پيشرفته اي از ديوار خانه هايشان باز گرفته شود و به هنگام لزوم، مي توان فهميد كه آنها در درون خانه چه گفته اند؟!

اين حديث شايد مبتني بر همان اوايل ظهور است چرا كه پس از ظهور ظلم و جوري وجود نخواهد داشت.

سایر سوالات

1) ظهور امام مهدي به طورخلاصه چگونه خواهد بود؟

2) توضیحی در رابطه با مسجد مقدس جمکران و نحوه ساخت آن و کتابی معرفی نمایید.

3) ما در زمان غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف چه وظیفه ای داریم چون بعضی از اطرافیان ما را مسخره می کنند ، چگونه با آنها برخورد کنیم ؟

4) انتظار چیست و متنظر واقعی کیست؟

5) منظور از ارتش سفیانی چیست و در زمان ظهور امام زمان چه نقشی ایفا میکند؟

6) آثار اعتقاد به مهدويت چيست ؟

7) ضرورت اعتقاد به مهدويت چيست ؟

8) منظور از مصحف فاطمه سلام الله علیها چیست؟

9) چرا هم به مریم مقدس و هم به فاطمه زهرا سلام الله علیها (سیده نساء) می گویند؟

10) چرا نام زهرا سلام الله علیها برای آن محبوبه الهی انتخاب شده است؟

11) القاب حضرت مهدی عجل الله چیست در باره ی معنی هر کدام توضیح دهید؟

12) چرا نام بردن اسم اصلی حضرت حرام است و حکمت نوشتن آن به صورت (م ح م د)چیست ؟

13) علت اینکه وقتی نام مبارک حضرت و کلمه قائم می آید بلند میشویم و دست خود را بر روی سر میگذاریم چیست؟

14) دجال کیست ؟

15) سرنوشت شیطان در ظهور چگونه است؟

16) آیا اگر کسی دعای عهد نخواند و بمیرد ممکن است هنگام ظهور زنده شده و از یاران حضرت باشد ؟

17) آیا با ۴۰ بار دعای عهد میتوان به عنوار یار حضرت قرار گرفت؟

18) فرشتگان چگونه برای یاری امام حسین علیه السلام آمدند؟

19) یا لثارات الحسین چه مفهومی دارد؟

20) نخستین کلام حضرت مهدی علیه السلام در موقع ظهور در مورد امام حسین علیه السلام چیست؟

21) منظور از اینکه میگویند امام حسین علیه السلام قتیل العبرات (کشته اشک‌هاست) جیست؟

22) دلیل سیاه‏پوشی در ایام عزاداری چیست؟

23) دلیل نذری دادن چیست؟

24) چگونه انسانها با وجود گناهان بسیار در زمان ظهور آقا امام زمان پاک شده و موحد میشوند؟

25) منظور از من عنده علم الکتاب در آيه قل كفى بالله شهيدا بينى و بينكم و من عنده علم الكتاب سوره رعد آيه 13 . چیست؟

26) در سوره مائده آیه 55 جریان انگشتر دادن امیرالمومنین علی علیه السلام آمده است؛ چرا درآیه ضمیر جمع آمده درصورتی که حضرت یک نفر است؟

27) آیا در زمان ظهور، گناه هم انجام می گیرد؟

28) در سوره حجر آیه 87 آمده است

29) علت دعا کردن برای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف چیست؟

30) علت غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف چیست؟

31) 1- منظور از بینه و شاهد در این آیه کیست؟ «افمن کان علی بینهٍ من ربّه و یتلوهُ شاهدً منهُ»

32) خواسته هایی که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از ما در تشرفات دارند چیست؟

33) با توجه به تفاوت القاب واسامی ائمه اطهار، آیا مقامات و درجات آن بزرگواران هم متفاوت میباشد؟

34) آیا به امام علیه السلام هم مانند پیغمبر صلی الله علیه و آله، وحی می شود؟

35) طبق آیات قرآن وروایات اهل بیت مقام امامت بالاتراست یا مقام نبوت؟

36) نام پیامبر صلی الله علیه و آله درتورات وقرآن ذکرشده است ولی چرا نام حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بصورت صریح درقرآن نیامده است؟

37) منظور از خلیفه الهی کیست؟

38) منظور از آيه 2 و 3 سوره بقره «هدي للمتقين الذين يومنون بالغيب» چيست؟

39) دليل و راز فرمان خداوند به ملائكه در سجده به حضرت آدم چه بود؟

40) چه آیات وروایاتی درموردعرضه اعمال ما به ائمه علیهم السلام وجود دارد؟

41) خواسته هایی که امام زمان علیه السلام از ما در تشرفات دارند چیست؟

42) چه چیزی باعث دوری ما ازامام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شده است؟

43) هدف از خلقت را بصورت کوتاه توضیح دهید؟

44) چگونه حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف دریک مکان است، ولی ناظرهمه جا می باشد؟

45) چرانام حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به صورت صریح درقرآن نیامده است؟

46) مومنين از نظر مقام به چند دسته تقسيم مي شوند ؟

47) آيا 313 تن ياران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف الان هستند؟

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید