آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

کاروان پیاده زائران اهل سنت وارد مشهد شدند

خبرگزاری رسا ـ جمعی از زائران اهل سنت خراسان رضوی همراه با برادران شیعه خود جهت عرض تسلیت به مناسبت رحلت نبی مکرم اسلام و امام حسن مجتبی و امام رضاعلیهم السلام وارد مشهد شدند.

 

به گزارش خبرگزاری رسا در مشهد، به مناسبت ارتحال پیامبر اعظم(ص) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی(ع) و شهادت علی بن موسی الرضا(ع)، کاروان پیاده اهل سنت استان خراسان رضوی از شهرستان های خواف، تربت جام، تایباد، صالح آباد و سرخس وارد مشهد مقدس شدند.

بر اساس این گزارش، زائران اهل سنت امام هشتم(ع) در ابتدای ورود به مشهد مقدس مورد استقبال گرم مدیران کل تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و مسؤولان اجرایی استان قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام مرویان حسینی اظهار کرد: محبت و مودّت اهل بیت(ع) همیشه در دل و جان شیفتگان و دلدادگان ایشان اعم از شیعیان و اهل سنت بوده است و این پیاده روی عزیزان اهل سنت و مولوی ها و علمایشان نشانگر عمق تأثیرگذاری فرهنگی و  تربیتی اهل بیت(ع) در همه جهان اسلام و ایران است.

وی افزود: این عزیزان میهمانان گرامی امام رضا(ع) هستند و وظیفه ما هم تکریم از این حرکت ارزشمند است. شیعه و سنی با هم و در راه ابراز مودّت به اهل بیت (ع) آمده اند و این نمادها نشان می دهد که پیام پیامبر(ص) و سفارش ایشان درباره مودّْت اهل بیت در بین نخبگان، فرهیختگان و اهل سنت و شیعه نمود و ظهور خوبی دارد.

این کاروان از روزهای گذشته با حضور 350 نفر از اقشار مختلف اهل سنت به سوی بارگاه ملکوتی ثامن  الحجج(ع) رهسپار گردیده و با پای پیاده این مسیر را طی نمودند.

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از روند خدمت رسانی به زائران پیاده

حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی، در آستانه سالروز شهادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع)، از روند خدمت رسانی به زائران پیاده در محورهای مواصلاتی مشهد مقدس بازدید کرد.

وی با حضور در بین کاروان های پیاده،‌ از حضور روحانیان و مبلغین و فعالیت های آنان تقدیر و ضمن آرزوی توفیق برای ارایه خدمت هرچه مطلوب تر به زائران بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، فرصت زیارت را یک  فرصت فرهنگی خواند و افزود: این یک فرصت فرهنگ پذیری اهل بیت علیهم السلام است که مدیریت این کار توسط مبلغین  صورت می گیرد.

فرصت زیارت، یک فرصت فرهنگی

وی ابراز کرد: آنچه در طول این حرکت ها مشاهده کرده ایم، عشق و ارادت به حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام بوده است و این افتخار برای ماست که مدال خدمتگزاری به زائران امام الرئوف را بر سینه داریم.

وی اهل بیت علیهم السلام را بنیانگذار زیارت پیاده یاد کرد و اظهار داشت: این حرکت فرهنگی، ریشه در اعتقادات و باورهای  دینی ما داشته و بزرگان دین در طول تاریخ مبادرت به این امر می‌نموده اند و آثار ویژه ای برای زیارت امام رضا علیه السلام ذکر شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی ستاد تسهیلات سفر خراسان رضوی ضمن تقدیر از فعالیت ها و خدمات صورت گرفته، موارد لازم را  تذکر و ضمن رصد مشکلات و کمبودهای مسیر تردد زائرین، موارد لازم را از نزدیک پیگیری کرد.

گفتنی است؛ بازدید از محور نیشابور، قوچان، سرخس و فریمان حضور در میقات الرضا (ع) و پایگاه های هلال احمر و ایستگاه های  صلواتی در این محورها از جمله برنامه های مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بود.

منبع : خبرگزاری رسا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید