آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

دعوت مسجد ورچستر از مردم /ماجرای مسلمان شدن نوه یک کشیش در آمریکا

حوزه / نوه یک کشیش آمریکایی گفت: با وجود اینکه در خانواده‌ای مسیحی و معتقد بزرگ شده‌ام، در کودکی پرورش معنوی و مذهبی درستی نداشتم و همیشه به دنبال گمشده‌ای بودم. تا اینکه کتب اسلامی را که یک دوست مسلمان به من پیشنهاد داد مطالعه کرده و مجذوب ترکیب اخلاق با ارتباط الهی در دین اسلام شدم.

​​​

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری«حوزه» به نقل از telegram.com، خبرهای رسیده از آمریکا حاکی است که همزمان با افزایش اسلام هراسی در رسانه های رسمی و اظهارات مقامات آمریکا و حتی رفتارهای ضد اسلامی از سوی معلمان این کشور، پویشی از اسلام خواهی و گفتگوی مردمی درباره اسلام در شهرهای مختلف آمریکا شکل گرفته است.

در همین راستا مسجد ورچستر در ماساچوست آمریکا، از عموم مردم شهر دعوت به عمل آورده است. هدف از این بازدید عمومی شناخت مسلمانان می‌باشد. در میان برنامه‌های این مراسم سرو غذاهای سنتی مسلمانان و آشنایی با خطوط عربی و اسلامی قرار دارند.

مونا سالم لویز، مدیر مرکز اسلامی ورچستر می‌گوید:  شناخت بسیاری از مردم درباره اسلام برگرفته از تصویری است که رسانه‌ها نشان می‌دهند، در حالی که اسلام درباره سربریدن، کشتن بی‌گناهان یا اجبار اراده به دیگری نیست، بلکه اسلام درباره نماز، روزه، زکات؛ حج و کمک به همنوعان است و اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان این تعریف را از اسلام قبول دارند. قطعا عده‌ای هم هستند که از اسلام برای جاه‌طلبی‌های شخصی‌شان استفاده می‌کنند. آن‌ها خارج از جریان اصلی قرار دارند و گروه‌های حاشیه‌ای هستند و متاسفانه این گروه‌های حاشیه‌ای به نام اسلام معرفی می‌شوند.

خانم لویز در ادامه گفت: ما می‌خواهیم که گفتگو و تبادل نظر داشته باشیم. اهریمن نشان دادن مردم در رسانه‌ها کار ساده‌ای ست، در حالی که شما هیچ یک از آن‌ها را از نزدیک نمی‌شناسید. اما زمانی که آن‌ها را ملاقات کنید، نفرت ورزیدن سخت‌تر می‌شود زیرا خواهید دید که ما نیز انسان هستیم و هیولاهایی که تلویزیون از ما به تصویر درآورده غیرواقعی هستند.

نگاهی به فعالیت مراکز اسلامی ورچستر

مرکز اسلامی ورچستر دو مسجد داشته و نزدیک به 400-500 نمازگزار دائمی و 6000 نمازگزار مربوط اعیاد و جشن‌های مذهبی دارد. در این مساجد پیروان نوپای مسلمان نیز برای عبادت حضور می‌یابند.

شوهر خانم لویز در سال 2000 در سن 38 سالگی به دین اسلام گرویده است. او در خانواده‌ای کاتولیک در فیلادلفیا بزرگ شده و به تدریج از کلیسا دور افتاده است. او در این باره می‌گوید: من همیشه در پی آرامش درونی بودم. و اسلام حقیقت و هدایتی در خود داشت که در زمان کودکی از آن محروم بودم.

اظهارات نوه یک کشیش که به اسلام گرویده

الن سایرز، 37 ساله که از نوادگان کشیش‌های کلیسای متدویست بوده و به اسلام گرویده، درباره اسلام می‌گوید: علاقه من به اسلام به خاطر رابطه مستقیم میان انسان و خداوند است. من با وجود اینکه در خانواده‌ای مسیحی و معتقد بزرگ شده‌ام، در کودکی پرورش معنوی و مذهبی درستی نداشته‌ام و همیشه به دنبال گمشده‌ای بودم. تا اینکه کتب اسلامی را که یک دوست مسلمان به من پیشنهاد داد مطالعه کرده و مجذوب ترکیب اخلاق با ارتباط الهی در دین اسلام شدم.

منبع : حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید