آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

شیعه شدن جوان ایرلندی در حرم امام رضا(علیه السلام)

یک جوان ۳۰ ساله ایرلندی که درباره دین اسلام و مذهب تشیع مطالعه کرده و اسلام را دین کاملی یافته بود با سفر به شهر مقدس و حضور در حرم رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد.

پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی از تشرف یک مسیحی از کشور ایرلند به دین اسلام همزمان با میلاد نبی مکرم اسلام(صل الله علیه واله) در حرم مطهر رضوی خبر داد.

حجت الاسلام علی باقری گفت: این مسیحی که فردی ۳۰ ساله به اسم «جونز» بود به قصد دیدن از حرم مطهر در هفته وحدت به این مکان مقدس وارد شد.

وی اظهار کرد: وی پیش‌تر درباره دین اسلام و مذهب تشیع مطالعه کرده و اسلام را دین کاملی یافته بود لذا با راهنمایی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس مسلمان شیعی شد و اسم «یاسر» را برای خود برگزید.

حجت الاسلام باقری همچنین با اشاره به حضور پررنگ اهل سنت در هفته وحدت امسال گفت: در این ایام شمار قابل توجهی از مسلمانان اهل سنت غیرایرانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و همدلی و اتحاد خود را با برادران شیعه به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام باقری با بیان اینکه در هفته وحدت این مدیریت برنامه‌ای برای ثبت آمار تشرف اهل سنت به حرم مطهر رضوی نداشت، افزود: در این ایام براساس آمار کلی تشرف زائران غیرایرانی، مسلمان شیعه و سنی به صورت گروه‌های تلفیقی از کشورهای مختلف به حرم رضوی مشرف شدند.

وی ادامه داد: در این ایام یک گروه ۶۴ نفره از مسلمانان شیعه و سنی مقیم آمریکا، یک گروه ۴۵ نفره از مسلمانان شیعه و سنی مقیم انگلستان و یک گروه ۸۳ نفره از مسلمانان شیعه و سنی کشور سریلانکا به زیارت بارگاه منور رضوی آمدند.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: در هفته وحدت امسال یک گروه ۴۵ نفره از مسلمانان مقیم کشور استرالیا نیز به حرم مطهر رضوی مشرف شدند که افراد این گروه از مستبصران بودند.

حجت الاسلام باقری اظهار کرد: همچنین در این ایام ۹۰ نفر از گردشگران غیرمسلمان کشورهای آمریکا، ژاپن، کره جنوبی، ایرلند، مجارستان و آلمان از حرم مطهر رضوی دیدن کردند.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی در ادامه همچنین گفت: این مدیریت از ابتدای ورود گردشگران غیرمسلمان به حرم مطهر مسوولیت نشان دادن نقاط مختلف حرم به جز روضه منوره و مسجد گوهرشاد را به گردشگران برعهده می‌گیرد و آنان را از یک مسیر خاص در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) عبور می‌دهد.

وی افزود: گردشگران غیرمسلمانی که به حرم مطهر می‌آیند، به گفته خودشان شدیدا تحت تاثیر فضای معنوی و ملکوتی آستان قرار می‌گیرند و این فضا را متفاوت از سایر فضاهای مذهبی می‌یابند.

وی خاطر نشان کرد: سالانه بطور متوسط ۱۵ هزار نفر از گردشگران کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی حرم مطهر امام رضا(
علیه السلام​) را زیارت و یا از نقاط مختلف آن دیدن می‌کنند و روزانه تا ۵۰۰ تشرف زائر به حرم مطهر انجام می‌گیرد.

منبع : هم اندیشی

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید