آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

دنیا نیاز به ائتلاف جهان تشیع و کاتولیک ها دارد!

خبرگزاری شبستان:اسقف اعظم پالیا با بیان اینکه برای مبارزه با نسبی‌گرایی اخلاقی و نظریه مساوات جنسی زن و مرد به احیای دین بپردازیم، گفت: ما باید دین‌گرایی را احیا کنیم، دنیا نیاز به ائتلاف جهان تشیع و کاتولیک ها دارد تا تفکر خانواده‌گرایی احیا شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، اسقف اعظم وینچنزو پالیا، وزیر خانواده واتیکان امروز (25 خرداد) در نشست علمی «دین، خانواده و تحولات اجتماعی؛ درنگی بر راهکارها و بایسته‌های تعامل شیعه و کاتولیک» که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، عنوان کرد: این نشست ما را به سمت راه‌های دوستی و صلح و همدلی هدایت می‌کند تا برای دنیا و آینده جوامع کار مثبتی انجام دهیم.

 

 

قرن هاست که مکتب شیعه، مکتب انسان‌ساز است

رئیس شورای پاپی خانواده واتیکان اظهار داشت: این یک سفر ایمانی است که در عمق فرهنگ ملت‌ها قرار دارد، قم یکی از جاهایی است که مرکز فرهنگ شیعه است و علم و ایمان در عمق قرار دارد.

اسقف اعظم پالیا یادآور شد: قرن هاست که مکتب شیعه، مکتب انسان ساز است و انسان‌ها را به نیکی و ایمان هدایت می‌کند و کمک شایانی برای داشتن دنیایی انسانی تر و ایمانی تر داشته است.

وی تصریح کرد: هر چه ما در عمق معنویت فرو می‌رویم و وارد می‌شویم، آنچه که کارآیی دارد، دوستی‌ها و علقه‌های حقیقی است.

 

همگرایی و همفکری جدی در مسأله خانواده بین جهان تشیع و کاتولیک وجود دارد

وزیر خانواده واتیکان با بیان این که تجربه رابطه بین مسیحیت و اسلام عمیق تر و قدیمی تر از آن است، گفت: نام عیسی (علیه السلام) و مریم (سلام الله) که در قرآن کریم ذکر شده است و بیان شد، در قلب من تأثیر زیادی داشت و من احساس می‌کنم که در خانه خود هستم.

اسقف اعظم پالیا بیان داشت: هنگامی که شما وصف خانواده و مشکلات خانواده را داشتید، احساس کردم که کاملا هم فکر و هم سو با شما هستیم، با این که در دو مکان جدا و دور از هم هستیم، یک همگرایی و همفکری جدی بین ما و شما وجود دارد که نزدیکی بین جهان تشیع و کاتولیت را نشان می‌دهد.

وی با بیان این که امروز خانواده در دنیا دچار مشکلات متعددی است، تأکید کرد: اگر به درستی بررسی شود، زن و مردی در دنیا وجود ندارد که خواهان خانواده نباشد، در عین حال که زنان و مردان خانواده را دوست دارند، خانواده محل اختلافات و نزاع‌ها و بحران‌های شدید شده است.

 

بحران خانواده، یکی از بزرگترین بحران های تاریخ بشریت از دید محققین غرب است

وزیر خانواده واتیکان اظهار کرد: برخی از محققین غربی، بحران خانواده را یکی از بزرگترین بحران‌های تاریخ بشریت می دانند؛ در این قرن اخیر، از یک سو تفکر مارکسیستی و از دیگر سو، تفکر لیبرال کاپیلاستی غرب تأثیر جدی بر تضعیف خانواده داشتند.

اسقف اعظم پالیا تصریح کرد: امروز مشاهده می‌کنیم که موج منفی سنگین دیگری علیه بنیان خانواده در جریان است که به صورت عمیق تر درصدد ریشه کن کردن بنیان خانواده است.

وی عنوان کرد: برخی از فلاسفه فرانسوی تعبیر می‌کنند که دومین انقلاب فردگرایانه در حال وقوع است، فردگرایی نه تنها انسان‌ها و افراد را تسلیم خود می‌کند، بلکه نهادهای اجتماعی و حکومتی را به سمت خود می‌کشاند.

 

خانواده ضعیف به معنای یک جامعه بشری ضعیف است/ چاره‌اندیشی برای خانواده، چاره‌اندیشی برای کل جهان است

وزیر خانواده واتیکان گفت: وقتی ما از خانواده سخن می گوییم، سخن از سبک زندگی است؛ خانواده ضعیف به معنای یک جامعه بشری ضعیف است؛ خانواده ضعیف به معنای جامعه ملت‌های ضعیف است.

اسقف اعظم پالیا بیان کرد: ارتباط مستقیمی بین روابط خانوادگی و اعضای خانواده و روابط بین اعضای جامعه بشری وکشورها وجود دارد و در جهانی که فردگرایی اصل باشد، حکومت قدرتمندتر بر حکومت ضعیف تر حاکم می‌شود.

وی با بیان این که چاره اندیشی برای خانواده، چاره اندیشی برای کل جهان است، تصریح کرد: ما دنیایی می‌خواهیم که خانواده گرایی جهانی شود.

 

تولید کتاب «نشاط عشق در خانواده» توسط اسقف های جهان

وزیر خانواده واتیکان یادآورشد: کلیسای کاتولیک در دو سال اخیر تمام اسقف‌ها را فراخواند تا چاره ای برای بحران‌های خانواده بیندیشد؛ در این دو سال، در گردهمایی‌ها و جلسات مختلفی شرکت کردم و بعد از مباحث جدی که بین اسقف‌های پنج قاره بود، سند آن به صورت کتاب 6 جلدی باعنوان «نشاط عشق در خانواده» جمع آوری شد، اما متأسفانه به فارسی ترجمه نشده است.

اسقف اعظم پالیا با اشاره به ضرورت احیای خانواده در جهان، عنوان کرد: ماباید در باطن خود راه و منطق جدیدی برای ایجاد ارتباط با جوانان و القای این ضرورت به آنها داشته باشیم.

وی افزود: امروز باید سوالی از خود داشته باشیم که چرا امروز در کشورهای غربی جوانان ترجیح می‌دهند که با هم زندگی کنند، اما ازدواج نکنند؛ شاید به اقتضای همان مسأله فردگرایی، آنها تصور می‌کنند که زندگی مادام العمری، یک مسئولیت سنگینی بر دوش آنها خواهد گذاشت.

 

خداوند حفظ خلقت را به دست مرد و زن سپرده است

رئیس شورای پاپی خانواده واتیکان اظهار داشت: در کشورهای غربی، یک پدیده وحشتناک در حال گسترش است و آن این است که تعداد افرادی که دوست دارند که تنها زندگی کنند، به صورت نگران‌کننده افزایش می‌یابد و در تفکر آنها، من بهتر از ماست.

اسقف اعظم پالیا ادامه داد: این افراد سعادت را در فردگرایی می‌جویند و نه در جمع، در حالی که در کتاب‌های مقدس از همان ابتدای خلقت خداوند، زن و مرد را خلق کرد که در کنار هم باشند و تنها نباشند.

وی بیان کرد: خداوند حفظ خلقت را به دست مرد و زن سپرد و نوشته شده است که انسان باید از پدر و مادر جدا شود و خودش خانواده دیگری تشکیل دهد و به ادامه راه بپردازد و در عین حال که به فرزندان رسیدگی می کند، باید به پدر و مادر خود نیز احترام بگذارد.

 

در کنار هم زیستن را باید به نسل‌های آینده القا کنیم/ نگاه عمیق تر و وسیع تر نسبت به مسأله خانواده داشته باشیم/ ما باید دین‌گرایی را احیا کنیم

وزیر خانواده واتیکان با بیان این که در کنار هم زیستن را باید به نسل‌های آینده القا کنیم، گفت: نیاز است که بعد جدید فرهنگی و همچنین عمق بیشتر فکری و ایمانی را برای حل این مشکل در نظر بگیریم، بنابراین نیاز است که از نظر فرهنگی، نگاه عمیق تر و وسیع تر نسبت به مسأله خانواده داشته باشیم.

اسقف اعظم پالیا با بیان این که ما باید برای مبارزه با نسبی گرایی اخلاقی و نظریه مساوات جنسی زن و مرد به احیای دین بپردازیم، عنوان کرد: ما باید دین‌گرایی را احیا کنیم، چرا که مشکل فرهنگ ماتریالیستی عاری از خدا و معنویت تنها با برگشت به سوی خدا و معنویت حل می‌شود.

 

دنیا نیاز به ائتلاف جهان تشیع و کاتولیک ها دارد/تفکر خانواده‌گرایی احیا شود

وی تصریح کرد: شیعیان و کاتولیک‌ها باید با هم باشند و با هم همکاری کنند ، دنیا نیاز به ائتلاف و اتحاد ما دارد، تا کاری در جهت کمک به بشر و بشردوستانه برای حل مشکلات انجام داد.

وزیر خانواده واتیکان با اشاره به اهمیت این نشست، اظهار داشت: امروز ادیان ابراهیمی به احیا و بهادادن مجدد به تفکر خانواده‌گرایی دعوت می‌شوند، صلح از تجربه زندگی خانوادگی شروع می‌شود و صلح زبانی است که باید در خانواده یادگرفت.

اسقف اعظم پالیا افزود: صلح زبانی است که از کودکی باید فرا گرفت و اگر ما این زبان را از کودکی یاد بگیریم، در بزرگسالی به راحتی می‌توانیم صلح را به خانواده خود بیاوریم.

وی با بیان این که فرهنگ خانواده ای که به صلح منتهی می‌شود، می‌تواند ناجی باشد و ما باید در این راه قدم برداریم، گفت: شما که در ایران در این زمینه فعالیت می‌کنید، می‌توانید کمک بزرگی به جامعه بشری کنید تا این فرش زیبای بشریت با مهارت زیاد بافته شود و دنیای زیباتری داشته باشیم.

منبع : سایت شبستان

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید