آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

بانوان روسی از تشرف به اسلام می‌گویند

گروه بین‌الملل: یک روزنامه‌نگار روسی در گفت‌‌وگو با گروهی از بانوان این کشور که به دین مبین اسلام مشرف شده‌اند، عوامل و انگیزه‌های گرایش آن‌ها به اسلام را جویا شده است.

​به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روزنامه کویتی «القبس»، ویکتوریا سیمیوشینا، از بانوان روزنامه‌نگار روسی، با انجام تحقیقی میدانی برای کشف و بررسی دلایل گرایش بانوان این کشور به اسلام به گفت‌‌وگو با شماری از بانوان این کشور پرداخته و انگیزه‌ها و دلایل تشرف آن‌ها به اسلام را جویا شده است.

ویکتوریا سیمیوشینا، تحقیق خود را  با این سؤال آغاز کرده که «علت تشرف بانوان روسی به اسلام چیست؟» و با هدف رسیدن به پاسخ با شماری از بانوان مسلمان این کشور به گفت‌وگو پرداخته که در این گزارش سه تن از بانوان روسی به پرسش‌هایی در زمینه چگونگی آشنایی خود با اسلام، نحوه فهم و یادگیری اصول این دین مبین و در نهایت چگونگی تشرف به اسلام پاسخ داده‌اند.

«اولیانا»، «والیریا» و«یلینا» سه بانوی روسی هستند که به دین اسلام مشرف شده‌اند و در این گزارش انگیزه تشرف خود به اسلام را بیان کرده‌‌اند.

اولیانا: از کودکی به اسلام علاقمند بودم

اولیانا، درباره چگونگی گرایش خود به دین مبین اسلام می‌گوید: «هفت سال است که به اسلام مشرف شده‌ام و علاقه به اسلام از زمان کودکی در من وجود داشت».

وی با مطالعه اصول و مبانی دین اسلام و آموختن زبان عربی در دانشگاه، گرایش خود به اسلام را تقویت کرد و در این مسیر از دوستان مسلمان خود نیز بهره برد.

اولیانا در ادامه می‌گوید: «در مسیر تشرف به اسلام از دوستان مسلمان خود بهره گرفتم. آنها با رفتار خود اصول و مبانی زندگی جدید را برای من تبیین کردند و با توجه به این که با سنت‌های اسلامی نیز آشنا بودم، تصمیم گرفتم اسلام را به‌عنوان دین خود انتخاب کنم».

اولیانا روزه گرفتن را در ابتدا امری بسیار سخت می‌دانست، اما اکنون توانسته خود را با شرایط جدید وفق دهد.

والیریا: مادرم مرا یاری کرد

«والیریا»، دیگر بانوی روسی است که 22 سال دارد و پنج سال است که به دین اسلام مشرف شده است، آشنایی با اسلام به عنوان دینی که حجاب را امری واجب برای بانوان دانسته،‌ امری جالب برای او بوده است.

وی تصریح کرد: «پس از تشرف به اسلام محجبه شدم. موضوع خانواده در اسلام و احکام تعامل مرد با زن در اسلام از موضوعاتی بود که بسیار توجه من را به خود جلب کرد».

والیریا در ادامه گفت: «پس از این که مسلمان‌شدنم را اعلام کردم، نزدیکانم شوکه شدند، اما مادرم تصمیم مرا پذیرفت و در این مسیر یاریم کرد».

وی افزود: «پس از سه ماه مطالعه درباه اسلام، شروع به نماز خواندن کرده و سپس محجبه شدم و با یک مسلمان روسی از قومیت تاتار ازدواج کردم».

یلینا: نام زینب را انتخاب کردم

«یلینا»، دیگر بانوی روسی است که به اسلام مشرف شده است، وی پس از این که مسلمان شد نام خود را «زینب» گذاشت.

یلینا در اواخر دهه 90 میلادی با مسلمانان آشنا شد و سپس مطالعات خود را درباره قرآن کریم آغاز کرد، وی برای گرایش به اسلام مدتی بسیار طولانی را صرف اندیشیدن و مطالعه کرد.

احکام اسلام انعطاف‌پذیر است/ مادرم غذای حلال برایم می‌پخت

یلینا پس از مطالعات طولانی پی‌برد که احکام اسلام بسیار انعطاف‌پذیر است و احکام آن هیچ تضادی با که فعالیت‌های بانوان در عرصه‌‌های مختلف خانه‌داری، علمی، تجاری و غیره ندارد.

یلینا در سن 40 سالگی تصمیم گرفت به دین مبین اسلام مشرف شود و همسر و فرزندان او با این موضوع هیچ مشکلی نداشتند و وی را پذیرفتند، اما مادر وی در ابتدا مخالف این امر بود ولی در نهایت امر این موضوع را پذیرفت و خود برای زینب غذای حلال می‌پخت.

زینب می‌گوید: «دین مبین اسلام احساس مسئولیت نسبت به همه چیز را در زندگی به من یاد داد و چگونگی درک حقیقت و جوهره هستی و زندگی بر روی زمین را به من آموخت».

منبع : خبرگزاری قرآنی

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید