آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روایتی از روزه داری چند تازه مسلمان چینی

حوزه/ گلادیس از تازه مسلمانان چینی می‌گوید: مادرم ما را درک کرده و از ما بسیار حمایت کرد. او حتی مرا هر روز برای خوردن سحری بیدار می‌کرد و برایم غذای حلال آماده می‌کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، روزه‌داری برای تازه مسلمانان چینی اتفاقات متفاوتی را به همراه داشته است. در این میان تعدادی از خواهران چینی تازه مسلمان شده معتقدند که گرسنگی و تشنگی در ماه مبارک رمضان، کوچکترین مانع اعتقادی برای آن‌ها محسوب نمی‌شود.

نورالدین لیم سیاسیا، تازه مسلمان 23 ساله و دانشجوی سال چهارم پزشکی درباره روزه داری می‌گوید: من روزه گرفتن را 2 سال پیش آغاز کردم، اما امسال نخستین سالی است که به عنوان یک تازه مسلمان روزه می‌گیرم. پیش از این مخفیانه و بدون اطلاع والدینم روزه می‌گرفتم زیرا ممکن بود ناراحت شوند و من نمی‌خواستم احساسات آن‌ها را جریحه‌دار کنم. اما زمانی که خواهر کوچکترم به دین اسلام گروید، من نیز جسارت پیدا کرده و قدم در راه او گذاشتم.

نورالدین می‌گوید که به عنوان یک دانشجوی پزشکی برنامه منسجمی دارد و اگرچه ممکن است نتواند همیشه نمازهای خود را در مسجد به جا آورد. اما خوشبختانه دوستان خوبی دارد که همراه با او در خانه نماز می‌خوانند و در ماه مبارک رمضان، محفل های کوچک و خودمانی برای عبادت خدا در نظر می گیرند.

گلادیس لیم ین ین خواهر کوچکتر نورالدین نیز تازه مسلمان 22 ساله‌ای است که سال گذشته به اسلام گروید. او می‌گوید که مادرشان از این اقدام آنها حمایت کرده، اما پدرشان مخالفت‌هایی داشته است.

گلادیس می‌گوید: مادرم ما را درک کرده و از ما بسیار حمایت کرد. او حتی مرا هر روز برای خوردن سحری بیدار می‌کرد و برایم غذای حلال آماده می‌کرد.

با اسلام خانواده جدیدی بدست آوردم

برپایه این گزارش به نقل از nst.com، حلیم عبدالله 50 سال دارد و پیش از گرویدن به اسلام لیم آهتنگ نام داشته است. او درباره تجربه نخستین روزه ماه مبارک رمضان می‌گوید: گرچه در هفته گذشته میل به غذا خوردن در من قوی بود، اما تحمل کردم زیرا نمی‌خواستم زحماتم به هدر برود.

حلیم که 9 ماه پیش به اسلام گرویده می‌گوید که سخت‌ترین چالش پیش روی او برای اسلام آوردن از دست دادن خانواده‌اش بوده است. با این حال معتقد است که اسلام خانواده جدیدی به او معرفی کرده است و می‌گوید: خانواده من مخالفت شدیدی با اسلام آوردن من ابراز کرده و من را از خانه بیرون کردند، اما خانواده اسلامی جدیدم از من به شدت حمایت می‌کنند. آن‌ها در یادگیری شیوه‌های زندگی اسلامی و مسلمان بودن، نماز خواندن و قرآئت قرآن به من کمک می‌کنند.

روزه می‌گیرم تا به تعهدات مذهبی‌ام پایبند باشم

نورسیدهدا عبدالله 30 ساله، نیز اپراتور یک شرکت است و تنها کسی است که در خانواده‌اش به دین مبین اسلام گرویده است. نور سید هدا می‌گوید: من تنها از اسلام روزه داری را یاد گرفته‌ام و هنوز در حال یادگیری نمازها و عبادات دینی هستم. من از دوستان و همسایگانی که اصول و فروع دین را خصوصا واجبات و مستحبات را به من آموخته‌اند متشکرم. در این ماه مبارک رمضان هم می‌خواهم با ادامه روزه‌داری، به تعهدات مذهبی‌ام عمل کرده باشم که این امر برایم لذت بخش است.

منبع : حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید