آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

مسيحيان بخاطر جنايات تاريخی خالد بن وليد عذرخواهی كردند! +سند

انتقاد یک نماینده مسیحی پارلمان اردن از جنایت "صحابی‌نما"ی مشهور صدر اسلام، عشیرۀ وی را به عذرخواهی واداشت!

ماجرا از آنجا شروع شد که دکتر رائد حجازین نماینده مسیحی پارلمان اردن، در صفحه شخصی خود در فیسبوک، تجاوز به عنف "خالد بن ولید" به همسر مالک بن نویره رئیس قبیله بنی یربوع؛ پس از کشتن خود وی را نقطه سیاهی در کارنامه خالد دانسته بود.

به گزارش سرويس ديني جام نيوز، انتقاد یک نماینده مسیحی پارلمان اردن از جنایت "صحابی‌نما"ی مشهور صدر اسلام، عشیرۀ وی را به عذرخواهی واداشت!

 

 شماری از اعضای یک عشیرۀ مسیحی شهر الکرک در جنوب اردن، در واکنشی انفعالی در بیانیه ای اعلام کردند که به هیچ یک از افراد طایفه خود در هیچ زمانی اجازه توهین به "صحابه" پیامبر اکرم (ص) را نخواهند داد.

 

روزنامه رأی الیوم نوشت: در بیانیه مسیحیان شهر الکرک که از قبیله الحجازین هستند، تأکید شده که مسیحیان اردن به اسلام و "بزرگان" این دین احترام می گذارند.

 

ماجرا از آنجا شروع شد که دکتر رائد حجازین نماینده مسیحی پارلمان اردن، در صفحه شخصی خود در فیسبوک، تجاوز به عنف "خالد بن ولید" به همسر مالک بن نویره رئیس قبیله بنی یربوع؛ پس از کشتن خود وی را نقطه سیاهی در کارنامه خالد دانسته بود.

 

حجازین در صفحه شخصی خود نوشته است: خالد بن ولید سر یکی از صحابه به نام مالک بن نویره را برید و در شب همان روز به همسر وی تجاوز کرد و منتظر پایان یافتن زمان عِدّه اش نشد.

 

اما این انتقاد به جای نماینده مسیحی اردنی، اعتراض بسیاری از اردنی ها را که خالد بن ولید را از "صحابه" پیامبر اکرم (ص) می پندارند، بر انگیخت و این عشیره مسیحی را به عذرخواهی واداشت.

 

گفتنی است، اقدام خالد بن ولید که پیروان برخی از مذاهب اسلامی وی را "سیف الله"(!) می نامند، در زمان خلیفه اول اتفاق افتاد و این جنایت در حالی از سوی برخی از اهل سنت توجیه می شود که مسلمانان از شنیدن آن خبر بسیار متأثر شدند و انتشار چنان خبری در مدينه، بلوايى بپا كرد. امیر مؤمنان علی بن ابی‌طالب (ع)؛ و حتی افرادی چون طلحه و عمر بن خطاب به سراغ ابوبكر رفتند و خواهان مجازات خالد شدند. عمر بن خطّاب به خالد گفت: "تو آدم زناكارى هستى و من خودم تو را سنگسار خواهم كرد"؛ هرچند عمر پس از آن که خلیفه شد، به جای سنگسار کردن، خالد را به ولایت شام گماشت!

 

یادآور می شود، معرفی الگوهای نامناسب از "بزرگان" مسلمانان در صدر اسلام که از سوی برخی مذاهب اسلامی صورت می گیرد، پیروان دیگر ادیان را که در جستجوی حقیقت بر آمده اند، به تردید و اشتباه می افکند و چه بسا آنان چنین بپندارند که نکند همین افراد منحرف و جنایتکار، از فرماندهان و بزرگان صدر اسلام به شمار آیند؛ در حالی که آیین اسلام از این افراد و اقدامات آنان بیزار است، اما رسیدن صدای اسلام ناب به گوش جویندگان حقیقت، در این غوغای تبلیغات مذاهب ساختگی منتسب به اسلام همچون وهابیت، دشوار به نظر می رسد؛ چندان که وهابیان حتی تاب تحمل فیلمی را که برای معرفی چهره حقیقی اسلام و پیامبر رحمت (ص) ساخته شده را ندارند، زیرا نگرانند که مبادا اختلاف فاحش میان سیره نورانی پیامبر (ص) با رفتار منحرفانی همچون خلفای بنی عباس و بنی امیه، تشت رسوایی مدعیان جانشینی پیامبر (ص) را بار دیگر بر زمین اندازد.

منبع : جام نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید