آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

تعلیق مهماندار مسلمان آمریکایی

یک مهماندار محجبه هواپیما شاغل در شرکت خطوط هوایی «اکسپرس جت» آمریکا به دلیل خودداری از پذیرایی مسافرین با مشروبات الکلی از سوی شرکت کارفرما با یکسال مرخصی اجباری روبرو شد.

به گزارش «شیعه نیوز»، این مهماندار مسلمان و محجبه تنها به دلیل رعایت احکام اسلامی و عقاید دینی توسط کارفرمای خود از ادامه خدمت به طور موقت کنار گذاشته شد.
هفته گذشته خانم «چاری استنلی» در پی این مسئله و به امید بازگشتن به شغل خود دادخواستی را مبنی بر اعمال تبعیض علیه وی تنطیم و به کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر تسلیم کرد و در آن لزوم رعایت احترام به عقاید دینی را خواستار شد.
«لنا ماسری»، وکیل وی در این باره گفت: درخواست موکل من تنها این است که بتواند بر اساس عقاید دینی خود بی‌ آن که مجبور باشد به مسافرین پروازها نوشیدنی‌های الکلی سرو کند، به ارائه خدمت در شغل خود بپردازد

ماسری که به عنوان وکیل مدافع در شورای روابط اسلام – آمریکا مشغول فعالیت است، در دفاع از موکل خود افزود: موضوع این پرونده این است کسی نباید مجبور شود میان حرفه و دین خود تنها یکی را انتخاب کند و این وظیفه کارفرمایان است تا  با فراهم آوردن فضای امن شغلی موجب شوند تا کارکنان  بتوانند آزادانه تکالیف دینی خود را انجام دهند.

استنلی 40 ساله کار خود را در شرکت «اکسپرس جت» از 3 سال پیش آغاز کرد. وی حدود دو سال قبل به دین اسلام مشرف شد. وی به تازگی آموخته است که اسلام نه تنها استعمال مشروبات الکلی بلکه سرو کردن آن را نیز حرام اعلام کرده است.

حدود دو هفته پیش «اکسپرس جت» با صدور نامه‌ای به استنلی، با سرزنش وی به خاطر خودداری از پذیرایی مسافران با مشروبات الکلی، وی را به مرخصی اجباری یکساله و بدون حقوق فرستاد و به وی اطلاع داد پس از این مدت هم ممکن است حکم پایان قرارداد صادر شود و بنابراین بهتر است به فکر کار کردن در جای دیگری باشد.

تا کنون سخنگوی «اکسپرس جت» از ارائه پاسخ و توضیحات در این باره خودداری کرده است.

منبع : شيعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید