آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

عکاس آمریکایی چهره قدرتمند زنان محجبه را به تصویر درآورد

حوزه/ یومنا الاراشی، عکاس حرفه‌ای متولد و بزرگ شده واشنگتن در آمریکا، در شهر‌ها و روستاهای مختلف کشور یمن سفر کرده و قصد دارد با استفاده از تصاویرش قدرت زنان را در پوشش حجاب و پوشیه در خاورمیانه و چگونگی برخورد با زنان به نمایش بگذارد.

​به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از نیوز4، یومنا الاراشی، عکاس حرفه‌ای متولد و بزرگ شده واشنگتن در آمریکا، در شهر‌ها و روستاهای مختلف کشور یمن سفر کرده و قصد دارد با استفاده از تصاویرش قدرت زنان را در پوشش حجاب و پوشیه در خاورمیانه و چگونگی برخورد با زنان به نمایش بگذارد.

این بانوی عکاس که برای گرفتن تصاویرش، مدتی را با پوشش اسلامی بسر برده، با بیان اینکه با پوشش اسلامی احساس امنیت، محافظت و انرژی به او دست داده می‌گوید: هنگامی که حجاب بسر داشتم انرژی خاصی در خودم احساس می‌کردم که دوست داشتم آن را در آغوش بگیرم.

این عکاس آمریکایی در مجموعه تصاویری که از شمال یمن گرفته‌است، زیبایی‌های این سرزمین را همراه با بانوان محجبه‌ای که در آن زندگی می‌کنند به تصویر کشیده و می‌گوید: من می‌خواستم جنبه دیگری از پوشیدن حجاب را به تصویر بکشم که انرژی، فضیلت و شکوه را دربردارد. به علاوه ضرورت پوشیدن حجاب را در مکان‌های بین‌المللی و مزایای آن را برای کار خودم نیز متوجه شدم.

این هنرمند عکاس امیدوار است با تصاویری که از زنان محجبه گرفته، سوتفاهمات غرب درباره حجاب و پوشیه را کاهش داده و درباره وضعیت بانوان مسلمان محجبه می‌گوید: لباس بیشتر همیشه به معنای سرکوب نیست، من حتی به این نتیجه رسیدم که در بعضی موقعیت‌ها زنان محجبه بی‌اندازه آزادتر از دیگر زنان هستند. آزاد از قضاوت‌های نخستینی که به خاطر ظاهرشان درباره آن‌ها انجام می‌شود. در حجاب احترامی برای زنان وجود دارد که در دنیای غرب دیده نمی‌شود. من تصور نمی‌کنم که فرهنگ آمریکایی باعث شده باشد که من از زنان محجبه آزادتر باشم. در جامعه غرب رفتار و نگاه و رویکردی از من انتظار می‌رود و حتی زمانی هم که من به آنچه انتظار دیگران است عمل می‌کنم باز هم احترام کافی برایم قائل نیستند.

آزادی و رهایی نیز زمانی حاصل می‌شود که یک دختر بتواند کاملا مورد احترام قرار بگیرد. بدون در نظر گرفتن این مسئله که از کجا آمده و چه ظاهری دارد.

منبع : سایت حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید