آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

تشرف سفیر آلمان در عراق به زیارت حرم مطهر امام حسین(علیه السلام)

سفیر آلمان در عراق روز دوشنبه به حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) در کربلای معلا مشرف شد و با «سید جعفر موسوی» تولیت آستان قدس حسینی دیدار و گفتگوکرد.

به گزارش «شیعه نیوز»، «اکهارد بروزه» سفیر آلمان در عراق در این دیدار تاکید کرد که دلیل سفرش به کربلا، ادای احترام به مرجعیت عالی دینی است که با تصمیمات حکیمانه خود رویدادهای سیاسی عراق را دنبال می کند.


در این دیدار درباره مسائل و تحولات اخیر عراق بحث و تبادل نظر شد.

اکهارد بروزه پس از دیدار با جعفر الموسوی به خبرگزاری نون گفت: کربلا شهر مهمی برای عراق است. این اولین سفر من به این شهر محسوب می شود و دلیل آن هم تحکیم روابط بین عراق و آلمان است.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال سرمایه گذاری شرکت های آلمانی در شهر کربلا گفت: این موضوع آسانی نیست و بسیار پیچیده است زیرا شرایط امنتی در عراق در حال حاضر مساعد نیست هرچند که اوضاع امنیتی در کربلا بهتر از دیگر مناطق عراق است.

سفیر آلمان در عراق افزود: ما امیدواریم که اوضاع امنیتی عراق بهبود یابد که در نتیجه امکان توسعه اقتصادی نیز خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه به هدف ادای احترام به مرجعیت عالی دینی به کربلا آمده است، ادامه داد: با سید موسوی درباره اوضاع سیاسی گفتگو کردم. دیدگاههای ما در این خصوص تطابق دارد.

تشرف سفیر آلمان در عراق به زیارت حرم مطهر امام حسین(ع)

منبع : شیعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید