آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

شیعه شدن جوان مسیحی در مراسم عزای حسینی

یک جوان مسیحی که در مراسم عزاداری حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) در شهر کانوی نیجریه شرکت کرده بود شیعه شد.

این جوان مسیحی که در مجلس عزاداری و سوگواری حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) در کانو شرکت کرده بود به شدت از قیام امام حسین(علیه السلام) در روز عاشورا متاثر شده و در حضور «شیخ محمد محمود» عالم برجسته نیجریه‌ای شهادتین را بر زبان جاری ساخت و نام زیبای محمد را برای خود برگزید. 

درهمین حال «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر حرکت اسلامی نیجریه در مراسم عزاداری ماه محرم که در حسینیه بقیةالله شهر زاریا نیجریه برگزار شد برای چهارمین شب متوالی از سوء قصد مقامات امنیتی به جان خود خبر داد.

شیخ زکزاکی گفت: «گودلاک جاناتان» رئیس جمهور نیجریه خواهان مرگ وی به هر قیمت است به خصوص پس از حمله انتحاری به کاروان عزای حسینی و به خاک و خون کشیده شدن ۱۰۸ از شیعیان و محبان اهل بیت(علیه السلام).

وی در ادامه افزود: طرح آن‌ها این است که هنگام ورود یا خروج از حسینیه ما و همراهانمان را محاصره کنند و در یک حمله ناگهانی جنایت خود را انجام دهند.

شیخ زکزاکی در پایان گفت: گودلاک جاناتان پس از کشتن پسرانم حال به دنبال کشتن خود من است. آن‌ها از قصدشان برای خونریزی بیشتر دست بر نداشته‌اند. آن‌ها منحرف هستند و چاره‌ای جز متوسل شدن به کشتار و خونریزی ندارند. ما از این مسئله متعجب نیستیم چرا که این روش دشمنان ما چه در گذشته و چه در زمان حال بوده است.

گفتنی است در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر زاریا نیروهای نظامی نیجریه با حمله به صفوف راهپیمایی‌ کنندگان اقدام به تیراندازی کردند که منجر به شهادت ۳۳ نفر از جمله «احمد زکزاکی»، «حمید زکزاکی» و «محمود زکزاکی» سه فرزند «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر حرکت اسلامی نیجریه شد.

 

 

منبع : ابنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید