آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

برای نخستین بار : معبد هندو در کانادا میزبان افطاری میان ادیانی برای مسلمانان شد

حوزه/برای نخستین بار یک معبد هندو در انتاریوی کانادا، به هدف ایجاد وحدت و دوستی میان جوامع اسلامی و هندوها، میزبان افطار میان ادیانی با حضور مردم از پیشینه‌های قومی و فرهنگی و دینی مختلف بود.

​به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از aboutislam، برای نخستین بار یک معبد هندو در کشور کانادا میزبان مسلمانان در افطاری ماه مبارک رمضان بود. در مراسم افطاری میان ادیانی که در معبد دوی مندیر در شهر پیکرینگ در انتاریوی کانادا برگزار شد، مسلمانان، هندوها و دیگر جوامع قومی و فرهنگی حضور داشند.
پیکرینگ شهری‌ست که در ساحل شمالی دریاچه انتاریو و در مرز شرقی تورنتو واقع شده است. موسسه گفتگوی میان فرهنگی، انجمن فرهنگی هند و کانادا در دورهام و دوی مندیر میزبان این افطار میان ادیانی بودند که به هدف ارتقاء دوستی و وحدت میان مسلمانان و هندوها برگزار شد.
در این میان شرکت‌کنندگان از پیشینه‌های دینی، قومیتی و فرهنگی مختلف فرصتی به دست آورند تا هم در باره اسلام و هم مکتب هندو اطلاعات و آگاهی کسب کرده و مسلمانان و روزه‌داران در کنار همسایگان مسلمان و غیرمسلمان افطار کردند.
ترسی مک چارلز یکی از وزرای دولت ایالتی انتاریو در جمع خبرنگاران گفت: این گردهمایی بسیار مهم و تاریخی است که اعضای جامعه مسلمانان و هندوها و دیگر پیشینه‌های فرهنگی و دینی را به همدیگر نزدیک ساخته است. و نمایش بزرگی از میراث فرهنگی، سنت و جامعیت است.
* در رمضان قدردان نعمت‌ها و برکات خداوند باشیم
وزیر افزود: من از سازمان‌هایی که برای این گردهمایی تلاش کردند قدردانی می‌کنم. مراسم امشب شاهدی از تعهد آن‌ها برای نزدیک سازی مردم به یکدیگر بود.  در جهانی که می‌دانیم امروز با ناآرامی و تنش پرشده است، هدف شما پرورش گفتمان و آگاهی میان فرهنگی، گام دیگری به سوی مدارا و صلح است. ماه رمضان به ما یادآوری می‌کند که باید برای نعمت‌ها و برکت‌های خداوند قدردان باشیم و به دیگران قبل از خودمان اهمیت بدهیم.
نیشا شارما از دوی مندیر با استقبال گرم از حاضران گفت: این گردهمایی قدم نخست در راه  پرورش منش پربار و اعمال خیریه نسبت به دیگران است و مایه افتخار است که برای میزبانی چنین مراسمی انتخاب شده‌ایم. این دوستی و شراکت میان ما پیامی قدرتمند دارد و آن این است که این زمین به تمامی فرزندان خداوند تعلق دارد.

منبع : حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید