آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روز حجاب در کانادا برگزار می‌شود

مراسم «روز حجاب» ششم اسفند‌ماه سال جاری با حضور بانوان غیرمسلمان در اتاوا، پایتخت کانادا برگزار می‌شود.

​به گزارش خبرگزاری رسا، مراسم «روز حجاب» ششم اسفند‌ماه سال جاری با حضور بانوان غیرمسلمان در اتاوا، پایتخت کانادا برگزار می‌شود.


 این گروه با عنوان «شهری برای همه بانوان» با انتشار پوستر «روز حجاب در اتاوا» از زنان غیر مسلمان دعوت کرده است که با مسلمانانی که هدف اسلام‌ستیزی و بیگانه‌ستیزی قرار گرفته‌اند، ابراز همبستگی کنند.

در این برنامه که اکنون چند سالی است در سراسر جهان در حال انجام است، بانوان غیرمسلمان در کنار هموطنان مسلمان خود به مدت یک روز حجاب بر سر می‌گذارند و احترام و حمایت خود را نشان می‌دهند.


با این حال اعلام خبر برگزاری روز حجاب اتاوا امسال بیش از گذشته هدف اظهارات خصمانه اسلام‌ستیزان قرار گرفته است.


تانگ زائو ـ انصاری، مسؤول ارتباطات اجتماعی گروه بانوان اتاوا، می‌گوید: بانوان باید حق انتخاب پوششان را داشته باشند. مردم هم حق دارند نظرات خود را بیان کنند؛ اما حدودی نیز برای آن وجود دارد.


وی افزود: اجازه ندهید که اظهارات منفی شما را از کار مهمی که انجام می‌دهید، باز دارد. این اتفاقات دقیقاً همان دلیلی است که ما برای آن این گفت‌وگوها و این برنامه‌ها را اجرا می‌کنیم.


روز جهانی حجاب، اولین بار در روز اول ماه فوریه سال 2013 برگزار شد و هدف آن افزایش آگاهی‌ها و نیز گسترش دوستی میان پیروان ادیان با تشویق بانوان به پوشیدن حجاب برای یک روز بود.


عالیه هاگبن، مدیر اجرایی شورای بانوان مسلمان کانادا با رد اظهارنظرهای منفی درباره روز حجاب گفت: ما همواره این سخنان را می‌شنویم و جای تعجب ندارد./982/ب103/د

منبع: ایکنا

منبع : سایت رسا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید