آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

پس از تشرف به بارگاه امام رضا(علیه السلام) تصمیم گرفتم که شیعه شوم

سلماء بولماف با بیان اینکه وقتی اولین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شدم، مذهب تسنن داشتم، گفت: پس از مشرف شدن به بارگاه منور علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و تحقیق، تصمیم گرفتم که شیعه شوم.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(علیه السلام) ـ ابنا ـ زائر هلندی حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) با بیان اینکه برای چهارمین بار است که به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شود، گفت: با حضور در این مکان احساس می‌کنم به خدا و امام رضا(علیه السلام) بیش از پیش نزدیک شدم.

«سلماء بولماف» با بیان اینکه خیلی از مردم در طول عمر خود نمی‌توانند حتی یک بار به زیارت امام رضا(علیه السلام) مشرف شوند، ابراز کرد: من خدا را شکر می‌کنم توفیق داشتم تا برای چهارمین بار از مسافت خیلی دور به زیارت این امام بزرگوار نائل شوم.

وی تصریح کرد: حضور در حرم مطهر رضوی و دیدن صحن‌ها و رواق‌هایی مملو از زائران و ارادتمندان به این امام مهربانی جان و روح انسان را جلا می‌دهد.

این زائر هلندی با بیان اینکه ۱۰ سال است به دین مبین اسلام مشرف شده است، گفت: مادرم مشوق اصلی من برای گرویدن به دین مبین اسلام بود. وی درباره اسلام مطالعه‌های فراوانی داشت و پس از پذیرفتن اسلام من را هم به این دین آشنا کرد.

بولماف با بیان اینکه وقتی اولین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شدم، مذهب تسنن داشتم، گفت: پس از مشرف شدن به بارگاه منور علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و تحقیق تصمیم گرفتم که شیعه شوم.

وی ابراز کرد: حجاب داشتن در اروپا مشکل است، اما زمانی که برای اولین بار حجاب اسلامی را انتخاب کردم، احساس امنیت و آرامش کردم.

این زائر شیعه هلند تصریح کرد: حرم مطهر رضوی برنامه‌های فرهنگی زیادی برای زائران به ویژه جوانان برگزار می‌کند که نمونه آن را نمی‌توان در هیچ جای دیگر دید.

لازم به یادآوری است؛ ۴۰ نفر از مسلمانان هلند، آلمان و بلژیک به حرم مطهر علی بن موسی الرضا(علیه السلام) مشرف و با حضور در رواق غدیر حرم مطهر رضوی از ویژه برنامه‌هایی که به همت مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برای آن‌ها تدارک دیده شده بود، بهره‌مند شدند.

منبع : سایت ابنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید