آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

معرفی چهره حقیقی دین اسلام به مردم با نصب احادیث پیامبر (صلی الله علیه وآله)

گروهی از مسلمانان اسکاتلند با نصب احادیث پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) در خیابانهای این کشورقصد دارند چهره حقیقی دین اسلام را به مردم این کشور معرفی کنند.

گروهی از مسلمانان اسکاتلند با نصب احادیث پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) در خیابانهای این کشورقصد دارند چهره حقیقی دین اسلام را به مردم این کشور معرفی کنند.

 
 

 گروهی از مسلمانان اسکاتلند با نصب احادیث پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله در مورد کمک به نیازمندان در خیابان ها و کمک به فقرا قصد دارند که چهره حقیقی اسلام را به مردم این کشور معرفی کنند.  
 
سمیر زاوری، از مسلمانان شرکت کننده در برنامه نصب احادیث پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله در خیابان های اسکاتلند و کمک به نیازمندان می گوید: ما می خواهیم به مردم دنیا نشان دهیم که آن چه که در مورد اسلام شنیده اند تبلیغات رسانه های غربی است.
وی افزود: ما می خواهیم مردم ببینند که پیامبر چه تعالیم و آموزه هایی داشته است.
 
در سال 2013 میلادی نیز گروهی از مسلمانان در شهر داندی اسکاتلند با هدف معرفی چهره حقیقی اسلام به سایر مردم چنین اقدام مشابهی را انجام دادند و اقدام به نصب احادیث نبوی بر روی اتوبوس ها نمودند تا تعالیم اسلامی مرتبط با کمک به نیازمندان را به سایر مردم معرفی کنند.
 
در طول هشت هفته برگزاری این طرح در سال 2013 میلادی اتوبوس های مزین به احادیث پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله در سراسر شهر داندی اسکاتلند دیده می شدند.
 
از جمله احادیث درج شده بر روی اتوبوس های شهر داندی اسکاتلند می توان به "آن چه که برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند" و "با والدین خود به مهربانی رفتار کنید" اشاره کرد.
 
در سال جاری میلادی نیز همین گروه از مسلمانان اسکاتلند تصمیم گرفته اند که فعالیت های خیرخواهانه خود را گسترش داده و با تاسیس یک بانک غذایی به فقرای مسلمان و غیرمسلمان کمک کنند.
 
واکنش های مثبت بی خانمان ها و سایر مردم اسکاتلند نسبت به این اقدام مسلمانان قابل توجه بوده است.
 
بیش از 50 هزار مسلمان در اسکاتلند زندگی کرده و 1.4 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
 
مسلمانان دومین گروه بزرگ مذهبی در اسکاتلند محسوب شده و دارای 30 مسجد در این کشور هستند.

منبع : سایت شیعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید