آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روایت زائر آلمانی از زیارت حرم امام حسین(علیه السلام)

یک زائران آلمانی تبار که برای زیارت مرقد مطهر امام حسین و برادر بزرگوارش حضرت عباس (علیهما السلام) به کربلا آمده است گفت: بعد از اینکه فهمید اهل بیت (علیهم السلام) چه کسانی هستند و چگونه زنگی کردند و به شهادت رسیدند، خواب می دید که قبور ائمه را در عراق زیارت می کند.

به گزارش «شیعه نیوز»، یک زائر آلمانی تبار که برای زیارت مرقد مطهر امام حسین و برادر بزرگوارش حضرت عباس (علیهما السلام) به کربلا آمده است گفت: بعد از اینکه فهمید اهل بیت (علیه السلام) چه کسانی هستند و چگونه زنگی کردند و به شهادت رسیدند، خواب می دید که قبور ائمه(ع) را در عراق زیارت می کند.

وی افزود: به خاطر ترس از اوضاع امنیتی و خطرناک عراق ترس داشتم اما عشق به امام حسین (علیه السلام) به قلبم آرامش داد، به خصوص زمانی که به منطقه بین الحرمین رسیدم.

این زائر آلمانی در خصوص اخبار مربوط به جنگ های فرقه ای که در رسانه ها منتشر شده است گفت: زمانی که به اینجا آمدیم نفهمیدیم که چه کسی شیعه و چه کسی سنی است، همه به همدیگر سلام می کردند و در صلح و دوستی زندگی می کردند و ما این اخبار را به کشورمان منتقل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هنگامی که به کشورم بازگردم در مورد این زیارت و تمام آنچه در طول این سفر برایم رخ داده است با همکارانم سخن خواهم گفت و از آن ها می خواهم که برای سفر به این کشور بیایند.

اما زائر دیگر به نام "مهدی میرساد" از کشور هلند گفت: دلیل وجود او در کربلا، تقرب و نزدیکی به خداوند متعال از طریق امام حسین (علیه السلام) است.

وی گفت: زمانی که زیبایی حرم را دیدم شگفت زده شدم . زمانی که به کشورم هلند برگردم تمام آنچه را که دیدم برای هموطنانم بازگو می کنم.

مهدی میرساد معتقد است که امام حسین (علیه السلام) نماد آزادگی و عشق است و این که زیارت اربعین و الفت و مودتی که برای دوست داران امام حسین(علیه السلام) در زیارت ایشان  بوجود می آید، از مظاهر و تجلی دوستی و عشق امام حسین (علیه السلام) است.

منبع : شیعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید