آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

اقدام جالب بودایی‌های بنگلادش در افطاری دادن مسلمانان تهدیدست در پایتخت این کشور تمجید شمار زیادی از مردم این کشور را در پی داشته است.

 به گزارش «شیعه نیوز»، یک صومعه بودایی در بنگلادش بین مسلمانان تهیدست غذای افطار توزیع می‌کند که نمونه کم سابقه‌ای از تفاهم بین ادیان در این کشور پرآشوب جنوب آسیا را به نمایش می‌گذارد.

راهب ارشد صومعه «دارماراجیکا» Dharmarajika در داکا پایتخت بنگلادش در این‌باره گفت: بودائیسم به ما یاد داده است که دین واقعی خدمت به بشریت است.

وی افزود: ما در میان مسلمانان فقیری که امکان خرید غذای خوب برای افطار ندارند ،‌غذا توزیع می‌کنیم.

 بیش از ۳۰۰ مسلمان در برابر این صومعه برای دریافت غذا منتظر ایستاده بودند.

«آمنه خاتون» زن ۷۰ ساله بنگلادشی گفت: در اینجا من می‌توانم غذای خوب را که با عشق و توجه داده می‌شود ‌دریافت کنم.

یک راهب جوان در برابر این صومعه در حال توزیع ژتون‌های غذا بین افراد بود.

«اسعد الزمان» از نیروهای پلیس بنگلادش نیز گفت: این نمونه خوبی از هماهنگی بین ادیان است، نشان دادن احترام و محبت به همسایگان روزه دار بدون فکر کردن به تفاوت دینی.

شمار زیادی از مسلمانان از این اقدام خوب بودایی‌ها تمجید و تصاویر آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

حدود ۹۰ درصد از ۱۵۳ میلیون بنگلادشی مسلمان هستند و این درحالی است که بودایی‌ها کمتر از یک درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند و عموماً در بخش‌های جنوب شرقی در نزدیکی مرز با میانمار زندگی می‌کنند.

در مقابل اقدام تحسین برانگیز بودایی‌های بنگلادش، در کشور میانمار که دولت بودایی دارد به مسلمانان روهینگیایی حق شهروندی اعطا نمی‌شود و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسلمان در این کشور جنوب شرق آسیا نه تنها از هیچ حقوقی برخوردار نیستند، بلکه مورد آزار و ظلم و ستم بوداییان تندرو قرار گرفته‌اند.

این برخوردها باعث شده تاکنون صدها نفر به شکل فجیعی کشته شده و ده‌ها هزار نفر از آن‌ها مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده و آوارگی در کشورهای دیگر را بپذیرند.

از اردیبهشت ماه گذشته هزاران روهینگیایی پس از فشار بوداییان تندرو میانمار، خانه و کاشانه خود را رها کرده و در قایق‌های قاچاقچیان انسان در آب‌های منطقه جنوب شرق آسیا سرگردان شدند.کشورهای منطقه از پذیرش این افراد خودداری کردند، اما در نهایت مالزی، اندونزی و تایلند بیش از سه هزار نفر از این افراد را مورد پذیرش قرار دادند.
 

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

صومعه بودایی مسلمانان فقیر را افطار می‌دهد + تصاویر

منبع : شیعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید