آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

استاد دانشگاه مسيحي در حرم مطهر رضوي به دين اسلام گرويد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- یک بانوی مسیحی پس از ماه‌ها تحقيق و مطالعه در حرم مطهر رضوي به دین مبین اسلام گروید و شهادتین را بر زبان جاری كرد.

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- یک بانوی مسیحی پس از ماه‌ها تحقيق و مطالعه در حرم مطهر رضوي به دین مبین اسلام گروید و شهادتین را بر زبان جاری كرد.

به گزارش شفقنا، «كاترينا شولدوا» بانوي مسیحی پس از ماه ها تحقيق و مطالعه و چندين جلسه گفتگو با كارشناسان پاسخگويي به سئوالات ديني حرم مطهر رضوي و اخذ پاسخ‌های مناسب برای شبهات خود در جوار بارگاه منور رضوي پس از اداي  شهادتین به دین مبین اسلام گروید و مذهب حقه تشيع را براي خود برگزيد.

او گفت: 25 ساله هستم، مذهبم مسیحی بود و در کشور جمهوري چك سکونت دارم. فارغ التحصيل رشته پزشكي از دانشگاه چك و در حال حاضر مشغول تدریس هستم.

اين بانوي تازه مسلمان انگيزه انتخاب دين مبين اسلام و مذهب تشيع را دستورالعمل‌های جامع اين دين عنوان كرد و گفت: اسلام دین کاملی است که پاسخگوي تمامي نيازهاي انسان است و دستورالعمل‌های جامعی برای خوب زیستن دارد.

شولدوا از نحوه آشنايي با دين مبين اسلام گفت: براي سفر به كشور تركيه رفته بودم كه هنگام اذان كلماتي را شنيدم كه حس عجیبی در من بوجود آورد. بسيار منقلب شدم؛ ناخواسته كلمات را ادا مي‌كردم بدون آنكه معاني آن را درك كنم.

او گفت: پس از بازگشت به كشورم به مطالعه دین اسلام پرداختم و درباره اين صوت دلنشين تحقيق و نسبت به دين اسلام شناخت پيدا كردم و سرانجام این دین را به عنوان کامل‌ترین دین پذیرفتم و پاسخ سئوالاتم را در اين دین یافتم.

اين بانوي مسلمان شده كه پس از اسلام آوردن نام زهرا را براي خود برگزيد افزود: آشنایی با دوستان ایرانی و مشاهده رفتار و کردار آنان و انجام مطالعه و تحقيق موجب شد تا نسبت به شناخت دین اسلام کنجکاوتر شده و مسير زندگي‌ام را انتخاب كنم و براي رسيدن به آرامش بيشتر به دنبال گمشده خود بگردم.

او ادامه داد: من براي اینکه مسلمان شوم قرآن و نهج‌البلاغه را بسيار مطالعه كردم و از سايت‌هاي اسلامي كمك گرفتم.

شولدوا از اینکه توفیق حضور در فضای ملکوتی حرم امام رضا(ع) را به دست آورده، ابراز خرسندي كرده و گفت: من نمی توانم آن چیزی که درباره دین اسلام در قلبم است بیان کنم اما با تشرف به دین اسلام و مسلمان شدن دوباره احیا شدم.

بر پایه این گزارش، در جلسه‌ای که به همت مدیریت زائرین غیرایرانی آستان قدس رضوی در جوار بارگاه حضرت رضا(ع) با معنویت خاصی برگزار شد، هدایایی از جمله قرآن، نهج‌البلاغه و تفسير نمونه به رسم یادبود به وی اهداء شد.

منبع : سایت شفقنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید