آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روایت جالب زنان آمریکایی از حجاب خود

حوزه / تعدادی از دختران و زنان مسلمان آمریکایی، احساسات و اعتقادات خود از داشتن حجاب را بیان کردند. میشا احمد، دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات و روانشناسی می‌گوید: حجاب قدرت من است و هویت من را تعریف می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، به نقل از rrstar.com، زنان مسلمان شهر راکفورد در ایالت ایلینوی آمریکا، معتقدند با حجاب و پوشش اسلامی، به پایداری و آزادی رسیده‌اند. در زمانه‌ای که همگان سخن از افراط‌گرایان اسلامی می‌گویند، زنان مسلمان و محجبه راکفورد، ایده‌ها و نظراتشان‌ را درباره ضرورت حجاب و پوشش اسلامی عنوان کردند.

باربارا مارتینز : مردان، احترام بیشتری به من می گذارند

باربارا مارتینز، اهل پورتوریکو، در سن 18 سالگی به اسلام روی آورده و پس از مدتی محجبه شد. او درباره حجاب چنین می‌گوید: از زمانی که به پوشیدن حجاب روی آورده‌ام نتوانسته‌ام آن را کنار بگذارم. گویی حجاب جزئی از وجود من است. دیگران خصوصا مردان احترام بیشتری به من می‌گذارند و من هرگز حاضر نیستم به خاطر فشارهای اجتماعی و اسلام‌هراسان حجابم را کنار بگذارم.

لینته روجاس : حجاب، عامل انتخاب های بهتر می شود

لینته روجاس، از معلمین جوان آمریکاست که با مشورت مادرش، به اسلام و حجاب علاقه مند شده و از 7 سالگی حجاب به سر کرده است. او دراین باره می‌گوید: حجاب بخشی از وجود من است. حجاب انسان را محدود نمی‌کند بلکه سبب می‌شود انتخاب‌های بهتری در زندگی داشته باشیم.

نسیبه بینبک: مهم این است که در پیشگاه خدا عزیز باشم

نسیبه بینبک، معلم دستیار در مرکز مراقبت‌های جنسیز در شیکاگو در خانواده‌ای مسلمان بزرگ شده و از دوران نوجوانی به پوشیدن حجاب عادت داشته و با غرور و افتخار درباره حجاب سخن می‌گوید. او معتقد است که حجاب او را به پرچمی برای اسلام تبدیل کرده و با تاکید درباره پوشش اسلامی می‌گوید: زیبایی شما برای غریبه‌ها نیست که آن‌ را به هر کسی نشان بدهید. عده‌ای می‌خواهند چنین کنند، اما من پوشش اسلامی را انتخاب می‌کنم. بعلاوه من این پوشش را  در راستای فرامین الهی انتخاب کرده‌ام، برای همین رویکرد اشتباه عده‌ای اذیتم نمی‌کند. مهم نیست چه می‌گویند، زیرا من در پیشگاه خداوند مورد قضاوت قرار گرفته و این رفتارها تنها مرا در نگاه خدا عزیزتر می‌کند.

یز زاتار: هدفم نشان دادن باورها و اعتقاداتم است

یز زاتار، مشاور زیبایی شرکت مری کی و دانشجوی امینت اطلاعات دانشکده والی راک در خانواده‌ای نیمه مسلمان و نیمه مسیحی بزرگ شده، اما زمانی که به سن بلوغ رسیده، حجاب و اسلام را انتخاب کرده است.

او درباره حجاب می‌گوید: من برای کسب احترام دیگران حجاب نمی‌گذارم، بلکه هدف من نشان دادن باور‌ها و اعتقاداتم است. اسلام دینی اجباری نیست، بلکه اسلام در قلب‌ها جای دارد. زیبایی اسلام در همین است ، در نبود اکراه و اجبار در دین است.

میشا احمد: حجاب، قدرت من است

میشا احمد، دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات و روانشناسی در دانشگاه ایلینوی، در خانواده‌ای مسلمان به دنیا آمده است و از سنین نوجوانی به حجاب روی آورده است. او در این باره می‌گوید: حجاب قدرت من است و هویت من را تعریف می‌کند.

او درادامه می‌گوید: در جامعه آمریکا با فرهنگ از هم پاشیده درباره پوشش و کردار زنان، حجاب به من کمک می‌کند. به عقیده من حجاب آزادی است. در جامعه مادی‌گرای آمریکا به زنان گفته می‌شود که باید چه پوششی داشته باشند و چه لباسی به تن کنند و از نظر من این دیدگاه تعدی و اجبار است.

منبع : حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید