آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

فعال رسانه ای ژاپنی:تمام ادیان و مذاهب باید امام حسین [علیه‌السلام] را الگوی خود قرار دهند

یک رمان نویس و فعال رسانه ای ژاپنی در گفت و گویی ضمن اعلام اینکه ارادت خاصی به امام حسین (علیه السلام) دارد، افزود : همه ادیان باید این امام را اسوه خود قرار دهند.

​به گزارش «شیعه نیوز»، "اتسومو اوکادا" رمان نویس و فعال رسانه ای ژاپنی است که مدتی را در منطقه "الحریه" بغداد زندگی کرده است. وی به زبانی مادری اش می نویسد و عربی را با لهجه عراقی صحبت می کند. پایگاه "براثا" مصاحبه ای با وی منتشر کرده که در بخشی از آن نظر او درباره امام حسین (علیه السلام) پرسیده شده است.

اوکادا در این باره گفت: از زمان سکونتم در عراق قصه شهادت امام حسین (علیه السلام) را شنیدم، امامی که برایش احترام و عشق زیادی قائلم؛ زیرا او برای دفاع از دین و عقیده، خود، خانواده و یارانش را تقدیم کرد.

وی افزود: تمام مسلمانان و تمام پیروان ادیان و مذاهب دیگر نیز باید این امام را اسوه خود قرار دارند و مسیر حسینی خود را با فریادهای دینی ادامه دهند. همانطور که در زیارت اربعین با شرکت میلیون ها نفر از داخل عراق و خارج آن شاهد هستیم و تمام این افراد برای بزرگداشت اینچنین قهرمانی که دین اسلام را از انحراف و انحطاط جمع می شوند.

این نویسنده ژاپنی در ادامه برای نیروهای داوطلب عراقی و نیروهای امنیتی این کشور آرزوی پیروزی کرد و افزود حق بر باطل بالاخره پیروز می شود.

منبع : شيعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید