آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

یکسال، روزی ۲ دلار کنار گذاشتم تا هزینه سفر را تهیه کنم

یک سالی هست که همه دغدغه‌ام حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی(علیه السلام) شده است و برای همین نزدیک به یک سال، روزی ۲ دلار کنار گذاشتم تا بتوانم هزینه سفر اربعین را تهیه کنم.

به گزارش شیعه آنلاین ، عشق به حسین بن علی(علیه السلام) دل میلیون‌ها عاشق را مجذوب خود کرده است و این روزها به مناسبت اربعین حسینی، شیعیان از نقاط مختلف جهان خود را به کربلا رسانده اند تا در اربعین حسینی زائر اباعبدالله الحسین(علیه السلام) باشند.

«سحام اسماعیل» خانم لبنانی است که از جنوب این کشور و از منطقه زاهیه در مراسم پیاده‌روی اربعین شرکت کرده است.

او که پرچم لبنان را هم پشت سرش بسته و با حرارت خاصی سخن می‌گفت، می‌گوید : ما از نیروهای حزب الله لبنان هستیم و عشق به اباعبدالله الحسین(علیه السلام) ما را به کربلا کشانده است.

سحام اسماعیل می‌گوید که خانه‌دار است و ۸ فرزند دارد و به همراه ۱۱ نفر از نیروهای حزب الله از لبنان راهی کربلا شده است.

او گفت که اینجا هیچ چیز قابل توصیف نیست و عشق به سیدالشهدا(علیه السلام) را تصاویر و خبرها نمی‌توانند آن‌گونه که هست انتقال دهند و انسان تا خودش به چشم خود نبیند نمی‌تواند عظمت شیعه را در این ایام درک کند.

این بانوی لبنانی اظهار داشت: من می‌خواهم به نمایندگی از نیروهای حزب الله و مقاومت به تمام شیعیانی که در این مراسم حضور دارند و همه آن‌هایی که دلشان می‌خواست ایام اربعین حسینی(علیه السلام) در کربلا حضور پیدا کنند اما به هر دلیل موفق نشدند، این پیام را بدهم که ان شاء الله روزی حزب الله پیروز شده و وعده الهی که همان استقرار اسلام در تمام دنیا است محقق خواهد شد.

یکسال، روزی ۲ دلار کنار گذاشتم تا هزینه سفر را تهیه کنم

«خیریه علی قمهیز» هم یکی دیگر از بانوان همراه کاروان لبنانی‌ها به کربلا است، او که ۴۷ سال سن دارد، در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به کربلای معلی، بیان می‌کند: چندین بار برای زیارت امام حسین(علیه السلام) به کربلا آمده‌ام، اما این بار اولی است که همزمان با اربعین در مراسم پیاده‌روی شرکت کرده‌ام و امروز که این همه زیبایی را در مسیر طریق الحسین(علیه السلام) می‌بینم غبطه می‌خورم که چرا زودتر از این، در این مراسم شرکت نکردم.

این بانوی عضو حزب الله لبنان می‌گوید: یک سالی هست که همه دغدغه‌ام حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی(علیه السلام) شده است و برای همین نزدیک به یک سال، روزی ۲ دلار کنار گذاشتم تا بتوانم هزینه سفر اربعین را تهیه کنم.

 

او از احساسش در این مسیر می‌گوید که پیاده‌روی اربعین اختصاص به هیچ قشر خاصی ندارد و همه سنین از کودک و بزرگ و زن و مرد در آن حضور می‌یابند.

خانم قمهیز افزود: اگر انسان در یک روز معمولی بخواهد پیاده‌روی کند بعد از چند ساعت خسته می‌شود اما ما با اینکه دو روزی است در حال پیاده‌روی در مسیر نجف به کربلا هستیم هیچ احساس خستگی نداریم و ان شاء الله بتوانیم هر سال در این مراسم شرکت کنیم.

پیاده‌روی اربعین مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است

«زهرا چاشونی» دیگر زائر خارجی حاضر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی است که از استرالیا به همراه مادر و دوستش به کربلا آمده‌ است.

او که در استرالیا مددکار اجتماعی است در خانواده‌ای مسلمان و شیعه بزرگ شده است و ده نفر دیگر از دانشجویان «دانشگاه آدلاید» استرالیا هم آنان همراهی می‌کنند.

زهرا می‌گوید: من آمده‌ام تا لبیک یا حسین(علیه السلام) بگویم و در هر قدمی که برمی‌داریم به حضرت زینب(سلام الله علیه) بگویم که دیگر تنها نیستند و شیعیان حاضرند جانشان را برایشان نثار کنند.

او می‌گوید متأسفانه در استرالیا حرکت عظیم اربعین حسینی اصلاً پوشش خبری داده نمی‌شود، چرا که دشمنان اهل بیت(علیه السلام) از اتحاد بین شیعیان و مسلمین هراسانند و وقتی این تصاویر به دنیا مخابره شود چیزی جز عظمت تشیع را نشان نمی‌دهد که آنان هم از همین هراس دارند.

زهرا می‌گوید این پیاده‌روی در حقیقت مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است و من دعا می‌کنم خداوند مرا جزو لشکریان امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار دهد و به عنوان سرباز کوچک ایشان بپذیرد.

اگر امام حسین(علیه السلام) به دنیا شناسانده شود همه عاشق او می‌شوند

محمد عظام هم که اهل سریلانکا است دیگر زائر خارجی اربعین حسینی است؛ او از کشورش می‌گوید که جزیره‌ای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند.

محمد می‌گوید بار چهارمی است که به پیاده‌روی اربعین آمده است و ادامه می‌دهد که امسال ۱۳ نفر از بین دو هزار و ۵۰۰ شیعه کشورش در این مراسم شرکت کرده‌اند.

او می‌گوید: عشق امام حسین(علیه السلام) ما را به اینجا کشانده است و هر باری که می‌آییم روح تازه‌ای در ما جریان پیدا می‌کند.

این شیعه اهل سریلانکا اضافه می کند که کشورش ۲۰ میلیون جمعیت دارد که بیش از ۷۰ درصد آن بودایی و کمتر از ۷ درصد مسلمان دارد.

او آرزو می‌کند روزی همه مردم کشورش و دنیا بتوانند امام حسین(علیه السلام) را بشناسند و مطمئن است اگر امام حسین(علیه السلام) به دنیا شناسانده شود همه عاشق و دلداده آن حضرت خواهند شد.

منبع : سایت شیعه آنلاین

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید