آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

رهبر ارامنه در حرم حضرت معصومه(س)

سراسقف نارگ، رهبر ارامنه قبرس در دیدار با رئیس حوزه تولیت آستان با ابراز خوشحالی از حضور در ایران گفت: پنجمین سفری است که به ایران می‌آیم که دفعات قبل یک بار به اصفهان، یکبار به تبریز و دوبار هم فقط در تهران حضور داشتم و برای اولین بار است که به قم آمده‌ام.

مهر: رهبر ارامنه قبرس با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) تأکید کرد: حضور ما در قم به عنوان زائر بانوی کرامت است و نه یک توریستی که برای بازدید از یک مکان قدیمی به قم می‌آید.

به گزارش آستان حضرت معصومه(س)، سراسقف نارگ، رهبر ارامنه قبرس در دیدار با رئیس حوزه تولیت آستان با ابراز خوشحالی از حضور در ایران گفت: پنجمین سفری است که به ایران می‌آیم که دفعات قبل یک بار به اصفهان، یکبار به تبریز و دوبار هم فقط در تهران حضور داشتم و برای اولین بار است که به قم آمده‌ام.

 

وی سفر به قم را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: دو موضوع "زیارت" و "مادری" از موضوعات مهم برای همه ادیان است و اگر اسلام به موضوع زن و مادر تا این حد بها داده است سایر ادیان و بخصوص ارمنی‌ها نیز آن را تأیید می‌کنند.

رهبر ارامنه قبرس خطاب به حجت الاسلام حسینی‌نژاد که در رابطه با مقام والای بانوان و مادران در اسلام و نقش زنان در اجتماعات سیاسی و مذهبی و علمی و بی‌اساس بودن برخی اتهامات به ملت‌های مسلمانان در مورد جایگاه زن صحبت‌هایی را بیان داشته بود، گفت: همزمان با روز میلاد حضرت معصومه(س) مراسمی به مناسبت میلاد حضرت مریم مادر حضرت عیسی در تهران برگزار شد که در این مراسم و بعد از مراسم عبادی کلیسا همین صحبت‌هایی که در مورد مقام مادر زدید را گفتم.

 

وی با بیان اینکه مادر یک واژه مقدس برای ارمنی‌هاست، گفت: بسیاری از وقتی می‌خواهیم در مورد زبان سرزمین و کشور خود صحبت کنیم آن را سرزمین مادری و زبان مادری عنوان می‌کنیم که برای حفظ و حراست از آن می‌کوشیم.

ایمان و اعتقاداتمان را هم مرهون مادرمان هستیم

سراسقف نارگ با تأکید بر اینکه در کلیساهای ارمنی نیز زن و مرد از حقوق برابر برخوردارند، گفت: ما نه تنها سرزمین و زبان خود را از مادر می‌گیریم بلکه ایمان و اعتقاداتمان را هم مرهون مادرمان هستیم.

وی مهمان نوازی ایرانیان را همواره زبانزد عنوان کرد و گفت: این مهمان نوازی شما در حرم مطهر بیان کننده دوستی و مهربانی در این فضای زیارتی است.

رهبر ارامنه قبرس سپس با حضور در کنار مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه به قرائت بخشی از زیارت نامه پرداخت و نسبت به مقام والای آن حضرت ادای احترام کرد.

در این دیدار حجت الاسلام حسینی‌نژاد با اشاره به مقام والای زنان در اسلام گفت: بسیاری از افرادی که در این حرم حضور پیدا می‌کنند این حرم را زیارتگاه حضرت مریم احساس می‌کنند.

رئیس حوزه تولیت آستان مقدس قم جایگاه مادران را طریق بهشت عنوان کرد و گفت: احترام به آنان می‌تواند بهشت زیرپای مادران را به ما نزدیک کرده و بی احترامی به آنان ما را از بهشت برین دور کند.

وی قم را یکی از مهمترین مراکز علمی جهان برشمرد و گفت: دختران ائمه ما عالمه هایی بودند که حضرت فاطمه معصومه(س) یکی از این نمونه‌هاست.

منبع : فردا نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید