آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

۳۰ مرتبه به عشق زیارت امام رضا(ع) به ایران سفر کرده‌ام

«سلبیه ایوب» بانوی مسلمان مالزیایی می‌گوید: من بیش از ۳۰ مرتبه به ایران آمده‌ام و این جاذبه بارگاه امام رضا (علیه السلام) است که هر بار مرا به مشهد می کشاند، تمام تلاشم این است که مردم مالزی را با فرهنگ رضوی آشناتر کنم.

خبرگزاری فارس ـ زهره سعیدی: «سلبیه ایوب» از مسلمانان مالزی است که در ادوار مختلف در جشنواره امام رضا (علیه السلام) دعوت می‌شود، چرا که دلداده مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است. او در کودکی شافعی‌مذهب بوده اما سپس به مکتب تشیع پیوسته است.

وی در سال‌های جنگ تحمیلی به حوزه علمیه مکتب نرجس مشهد آمد و سپس نامش را نیز به «نرجس» تغییر داد. سه سال نیز در جوار بارگاه امام رضا (علیه السلام) زندگی کرده و خاطرات بسیاری در مسیر عشق به امام رضا (علیه السلام) دارد. «ایوب» تا به حال سه مدرسه دینی به نام‌های «الاحیاء الشریف»، «الحکمه» و «محتشمیظ» در کوالالامپور پایتخت مالزی ساخته است، همچنین در سنگاپور و تایلند هم این کار را انجام داده.

وی در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه السلام) نیز به دلیل فعالیت‌های ارزنده‌ خود در کشور افغانستان در مشهد حضور داشت. به مناسبت میلاد امام رضا (علیه السلام) با این خادم برگزیده فرهنگ رضوی گفت‌وگو کردیم:

*لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید به چه علت اینجا هستید؟

-من سلبیه ایوب از مالزی هستم و به عنوان یکی از هشت خادم برگزیده فرهنگ رضوی معرفی شدم. در کوالالامپور سمیناری 450 نفره برگزار کردم و به همین دلیل به عنوان خادم فرهنگی رضوی انتخاب شدم.

من سه سال در مشهد زندگی کردم که پس از آن سه مدرسه دینی در کوالالامپور تأسیس کردم و دانش اموزان زیادی الان در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

البته در شمال مالزی هم مدرسه راه اندازی کردم که بیش از 700 نفر دانش آموز شیعه و سنی حضور دارند، در سنگاپور و جنوب تایلند هم مدرسه‌ای راه اندازی کردیم و از این طریق معارف اهل بیت (علیهم السلام) را ترویج می‌دهیم.

*از چه زمانی متوجه شدید که به امام رضا (علیه السلام) ارادت ویژه دارید؟

-از سال 1991 تا همین امروز یعنی از دوره‌ای که برای تحصیل به حوزه مشهد آمدم علاقه عجیبی به امام رضا (علیه السلام) در جوار ایشان پیدا کردم.

*چند مرتبه به ایران آمده‌اید؟

-بیش از ۳۰ بار به ایران آمده‌ام.

*به چه ویژگی از سیره امام رضا (علیه السلام) بیشتر گرایش دارید؟

-محبت و رأفت امام رضا (علیه السلام) ایشان واقعا با محبت ویژه‌شان همه را جذب بارگاه خود می‌کنند و بر دل‌ها اثر می‌گذارند.

*وضعیت مسلمانان مالزی به چه صورت است چقدر به اهل بیت (علیهم السلام) علاقه مند هستند؟

-الحمالله خیلی خوب است بعد از سمیناری که ما در مالزی برگزار کردیم و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) و امام رضا (علیه السلام) را به مردم نشان دادیم، شناخت بیشتر و صحیح تری پیدا کردند و خوشبختانه راه صحیح توجه به اهل بیت (علیه السلام) را شناخته‌اند.

در حال حاضر بیش از 60 درصد مردم مالزی مسلمان هستند البته بیشتر سنی‌ مذهب هستند اما تعداد شیعیان هم زیاد است خوشبختانه در این زمینه ها ما تحقیقات و پژوهش‌های زیادی انجام می‌دهیم البته یک نکته این است که شیعیان مالزی پراکنده هستند.

*برنامه خاصی برای ترویج فرهنگ رضوی و اهل بیت(علیهم السلام) در مالزی دارید؟

-بله برای امسال کارهایی انجام داده‌ایم تحقیقات و پژوهش‌ها در زمینه امام رضا (علیه السلام) شروع کرده‌ایم و دبستان‌ها تا دبیرستان‌ها و از سوی دیگر دانشگاه‌ها را درگیر کرده‌ایم ان‌شاءالله هم به نتایجی می‌رسیم.

*موفق و موید باشید.

-من هم از شما ممنونم.

منبع : سایت فارس نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید