آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

نصب بیلبورد معرفی حجاب در ادیان مختلف در آمریکا

حوزه/ در بیلبورد معرفی حجاب در آمریکا تصویری از یک زن مسلمان محجبه کنار مریم مقدس وجود دارد و زیر آن نوشته شده است: دلیل هر دوی آن‌ها برای پوشیدن حجاب یکی است.

​به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» مرکز اسلامی شهر لیتل راک، پرجمعیت‌ترین شهر و مرکز ایالت آرکانسا در آمریکا، به منظور مبارزه با کلیشه‌سازی‌های منفی، بیلبوردی مذهبی نصب کرده که در آن زنان مسلمان و محجبه را با مریم مقدس مقایسه می‌کند.

در این بیلبورد تصویری از یک زن مسلمان در کنار مریم مقدس کشیده شده که هر دو حجاب به سر دارند و در زیر آن نوشته شده است: دلیل هر دوی آن‌ها برای پوشیدن حجاب یکی است.

* حجاب مخصوص به اسلام نیست و در ادیان دیگر نیز وجود دارد

برپایه این گزارش به نقل از ualrpublicradio.org، علا الدماتی معاون مسجد لیتل راک با بیان اینکه هدف از نصب این بیلبورد، تشویق برای پرسش‌های اسلامی بوده می‌گوید: سخنی که این بیلبورد قصد داشته بگوید این است که حجاب تنها مخصوص به اسلام نیست بلکه در ادیان دیگر نیز وجود دارد. شاید شما به خاطر تبلیغات رسانه‌ای یا حملات تروریستی که در سرتاسر دنیا به نام اسلام رخ می‌دهند وحشت کرده باشید اما اسلام در حقیقت مذهب صلح است و اسلام و ادیان مختلف مشابهت‌های بسیاری فرای تصور ما دارند.

علا در ادامه گفت: این بیلبورد به گونه‌ای در پاسخ به اسلام‌هراسی رو به رشد در جامعه امروز غرب گذاشته شده است. من خودم دوستانی را می‌شناسم که سال‌ها در معرض برخوردهای اسلام‌هراسی در شهر لیتل راک بوده‌اند. دانش آموزانی که در مدرسه مورد اهانت قرار می‌گیرند و این چیز جدیدی هم نیست و از سال‌ها پیش اتفاق می‌افتاده است. ما سعی داریم از مردم بخواهیم که به جای ترس بیجا از اسلام، جسارت پیدا کرده و سئوالاتشان را از مسلمانان بپرسند. برخلاف تصور بعضی‌ها ما از پرسش‌های مردم استقبال می‌کنیم.

این بیلبورد توسط یک گروه اسلامی طراحی شده است که پیش از این نیز بیلبوردهای مشابهی در واشنگتن و فلوریدا به منظور تبلیغ دین اسلام نصب کرده بود.

منبع : حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید