آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

کشیش ارشد روسیه: آینده از آن اسلام است

رانندگان مسلمان هرگاه من را به کلیسا می‌­آورند، [برای نشان دادن احترام] هیچ پولی بابت کرایه از من نمی‌­گیرند، درحالی که رانندگان مسیحی این­گونه نیستند.

به گزارش شیعه آنلاین، «دمیتری سمیرنوف» کشیش ارشد روسیه طی اظهاراتی گفت: مسلمانان، به آموزه­ های حضرت عیسی مسیح (ع) نزدیک­‌تر از مسحیان هستند

وی که روز شنبه، ۱۵ شهریور در  سمیناری در یک کلیسا در روسیه سخن می گفت در ادامه افزود: در مقایسه مسیحیت با اسلام به این نتیجه می‌ رسیم که، آینده متعلق به مسلمین خواهد بود

سمیرنوف، و یکی دیگر از حضار در این سمینار، به علاقه­ وافر مسیحیان به مال اندوزی اعتراف کرده و از بخشش و انفاق مسلمین با ارائه­ی تجربیات شخصی در این خصوص سخن به میان آوردند.

این کشیش روسی ادامه داد: یک کودک مسلمان هرگز بخاطر رفتن به مسجد از مادرش پولی دریافت نمی‌­کند. رانندگان مسلمان هرگاه من را به کلیسا می‌­آورند، [برای نشان دادن احترام] هیچ پولی بابت کرایه از من نمی‌­گیرند، درحالی که رانندگان مسیحی این­گونه نیستند. این راننده مسلمان که هر روز تو را به کلیسا می‌­آورد، نسبت به مسیحیان، به آموزه­ های حضرت مسیح (ع) نزدیک­‌تر هستند. زیرا رانندگان مسیحی، هیچ نوع احترام، رأفت و مهربانی در دل ندارند، بلکه تنها معیارشان پول است.

او همچنین گفت: یک مسلمان، مشتاق دریافت پول از یک پیرزن نیست. بلکه در کمک به آن‌ها بسیار علاقه نشان می‌­دهد. آن­‌ها به سالمندان نیازمند کمک می‌­کنند، به مشکلاتشان رسیدگی می‌­نمایند، وسایلشان را حمل می‌­کنند، در آسانسور‌ها و پله­ های آپارتمان دستشان را می‌­گیرند و سایر خدمات انسانی را برای آن­‌ها انجام می‌­دهند.

کشیش ارشد روسیه در ادامه افزود: بنا به دلایلی که گفتم و نیز سایر دلایل، باید بگویم که آینده از آن اسلام است. آن‌ها این سرزمین را آباد خواهند کرد. زیرا این کار از مسیحیان بر نمی‌­آید. در حقیقت شاهد بوده­ایم که، در خلال فستیوال­های­شان در مسکو، ده‌ها هزار مسلمان زانو زده، و در مقابل خدا به سجده می‌­افتند. کجا دیده­اید که مردان پول پرست ارتدوکس چنین حرکاتی را از خود نشان دهند؟ شما هیچ جا و هیچ زمان این چنین صحنه‌هایی را از ارتدوکس­‌ها نخواهید دید.» بیش از ۱۵ درصد از جمعیت روسیه را مسلمین تشکیل داده­اند.

لازم به ذکر است، اسلام به عنوان بزرگ‌ترین دین، در ردیف دوم در روسیه قرار دارد. در بسیار از مناطق قفقاز و آسیای مرکزی، اسلام دین اصلی مردم آن سرزمین­‌ها است. حدود ۲ میلیون مسلمان در مسکو زندگی می‌­کنند. اسلام به عنوان یک دین توحیدی، همه­ی باورهای دینی توحیدی، از حضرت آدم (ع) تا حضرت محمد (ص) را در بطن خود دارد. مسلمین، بر این باورند که حضرت مسیح (ع) فرزند خدا نیست بلکه پیامبر و فرستاده­ی اوست.

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید