آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روايتي از كتاب معتبر اهل تسنن، مرا به مذهب تشيع دعوت كرد

يك مستبصر اروپايي با حضور در حرم اباعبدالله الحسين عليه‌السلام، روايتي از «صحيح بخاري» (يكي از كتب شش‌گانه و مرجع اهل تسنن) درباره جانشيني پيامبر اكرم صلي‌الله عليه و آله را باعث گرويدنش به مذهب تشيع دانست.

به گزارش «شیعه نیوز»، «فهمي حوجه» مستبصر مقدوني، يكي از مسلمانان ساكن كشور سوئيس است كه در سال 2008 ميلادي به مذهب تشيع مشرف شد. وي متولد سال 1974 ميلادي، متاهل و داراي دو فرزند است.حوجه در گفت‌وگويي، ماجراي شيعه شدن خود را اين گونه بيان كرد: من از اهل سنت بودم و به تدريج و با توفيقات الهي به مذهب تشيع گرويدم. مهم‌ترين علت تغيير مذهب من، روايتي در كتاب صحيح بخاري از پيامبر صل‌الله عليه و آله و سلم بود كه در آخرين ساعات پيش از شهادت در حضور امام علي عليه‌السلام و اصحاب، وصيت كرد كه «شايسته‌ترين فرد براي خلافت پس از من، برادر و پسر عمويم علي بن ابيطالب است.»

وي ادامه داد: هنگامي كه از باب صحت اين حديث از چند روحاني اهل سنت سئوال مي‌كردم، آنان كتاب را از من مي‌گرفتند و اين برايم دليل روشني بود كه تاكنون راه را به خطا رفته‌ام.
اين مستبصر اروپايي افزود: دليل ديگر من در گرايش به مذهب حقه تشيع سئوالات بسياري بود كه ديگر مذاهب و اديان پاسخي بر آنها نداشتند؛ ليكن پاسخ سئوالاتم را تنها در مذهب اهل بيت عليهم‌السلام يافتم.

وي همچنين به صحيح بودن اكثريت كتب شيعه در باب سيره اهل بيت عليهم‌السلام اشاره كرد و در پاسخ به اين سئوال كه: «به نظر شما تفاوت مذهب اهل بيت عليهم‌السلام و ديگر مذاهب در چيست و آيا قادر به نشر حقيقتي كه به آن دست يافته‌ايد، هستيد؟» گفت: تفاوت‌هاي بسياري بين مذهب اهل بيت عليهم‌السلام و ديگر مذاهب در عبادات، واجبات، نمازهاي يوميه، وضو، فقه و زيارت وجود دارد. معرفت الهي با مذهب اهل بيت كامل مي‌شود.

حوجه افزود: ما مجموعه‌اي از جلسات و نشست‌هاي دوره‌اي را در باب مذهب تشيع و ديگر مذاهب برگزار كرده و در اين نشست‌ها به تبيين حقانيت مذهب تشيع مي‌پردازيم. در ضمن از علماي مذاهب اسلامي و اديان الهي و پژوهشگران نيز براي مشاركت در گفت‌وگوها دعوت مي‌كنيم و خلاصه اين جلسات را در اختيار افراد قرار مي‌دهيم.

وي درباره كتاب‌هايي كه باعث گرايش او به مذهب تشيع شدند، نيز گفت: ابتدا با مطالعه كتاب «التيجاني»، اصول و فروع مذهب شيعه را فرا گرفتم. اين كتاب همانند يك دايرةالمعارف بود كه صدها سئوال عقيدتي، فقهي، اخلاقي و تربيتي را در باب حقيقت مذهب تشيع به روشني پاسخ مي‌داد و شبهات را برطرف مي‌كرد. همچنين كتاب نهج‌البلاغه و كتاب‌هاي شيخ طوسي به زبان روسي را مطالعه كردم.

اين مستبصر اروپايي ادامه داد: در كشور سوئيس، ديدگاه‌هاي متفاوتي در باب تفاوت‌هاي مذهب شيعه با ديگر مذاهب وجود دارد. ما در آنجا جلسات مناظره بسياري را با حضور كشيشان برگزار كرده و در تلاشيم تا تصوير حقيقي مذهب شيعه را به جهانيان نشان دهيم.

وي در پاسخ به اين سئوال كه: «به نظر شما حامي نظرات افراط‌گرايانه و دشمني آشكار با مذهب شيعه در كشور سوئيس چه كساني هستند؟» اظهار داشت: وهابي‌ها با تمام قوا سعي در بدنامي و تحريف مذاهب اسلامي داشته و از حمايت بسياري نيز برخوردارند. وهابي‌ها عمدتا از جانب دو كشور عربي حمايت مي‌شوند و هدف آنها بدنام كردن اسلام و مذهب شيعه است.

يادآور مي‌شود، صحاح ستّه يا كتاب‌هاي صحيح شش‌گانه، معتبرترين كتب حديث نزد اهل سنت است. اين كتاب‌ها پس از قرآن كريم مهم‌ترين منابع ديني است كه در دسترس اهل سنت است و توسط علماي آنان مطالعه و استفاده مي‌شود. اين كتب عبارتند از: صحيح بخاري، صحيح مسلم، سنن ابوداود،‌ سنن ترمذي، سنن نسائي و سنن ابن ماجه.

منبع : شیعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید