آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

کاروانی در اروپا که مسیحیان را راهی کربلا می‌کند

گروه بین‌الملل: انجمن اربعین حسینی در اروپا پنج سال پیش به همت جوانان ایرانی و همکاری جمعی از عاشقان حسینی از کشورهای مختلف اسلامی در هلند آغاز به کار کرد و هر سال جوانان مشتاق را از سراسر دنیا راهی کربلا می‌کند.

این انجمن توسط عده‌ای جوان دغدغه‌مند و انقلابی در اروپا، از باب تکلیف و وظیفه و بدون هیچ‌گونه توقعی از نهادها و مسئولان در داخل و خارج از کشور، شکل گرفته است.

کاروان اربعین اروپا که پنج سال پیش ۴۰ نفره بود، سال گذشته به ۱۲۰۰ نفر رسید و امسال عاشقان امام حسین(علیه السلام) از سراسر اروپا و کشورهایی مانند اروگوئه، تانزانیا، کانادا و آمریکا نیز برای پیاده‌روی اربعین در این انجمن نام‌نویسی کرده‌اند.
  
بخش اصلی و محوری‌ترین فعالیت این انحمن ثبت‌نام برای پیاده‌روی اربعین است که هر سال با شروع ماه محرم آغاز می‌شود و کاروانی از عاشقان حسینی را از سراسر کشورهای دنیا به کربلا روانه می‌کند.

امسال شرکت‌های هواپیمایی قرار است برای ۵ تا ۶ هزار نفر، بلیط اعزام به کربلا برای شرکت در پیاده‌روی اربعین صادر کنند که در میان داوطلبان حدود ۱۲ نفر از جوانان مسیحی نیز وجود دارند.
 
معرفی امام حسین(علیه السلام) در قرارگاه‌های اربعین اروپا

مقر انجمن اربعین اروپایی در شهر «آرنهم» هلند قرار دارد، اما در تمام کشورهای اروپایی نیز قرارگاه‌های این انجمن از روزهای آغازین ماه محرم برپا شده است.
 
اعضای انجمن اربعین اروپایی در ایام محرم برای معرفی امام حسین(علیه السلام) در خیابان بروشور و بطری آب پخش می‌کنند و از حادثه عاشورا برای عابران می‌گویند.
 
بنرهایی هم برای نمایشگاه خیابانی طراحی شده است تا به مردم در مورد راهپیمایی بزرگی که رسانه‌های بزرگ جهان آن را بایکوت کرده‌اند، توضیح بدهند. در نمایشگاه داوطلبان انجمن باید به سؤالات زیادی پاسخ دهند.
 
تلاش برای وحدت با بهره‌مندی از ظرفیت اربعین

فعالیت‌های این انجمن در راستای وحدت بیشتر مسلمانان و همه ادیان و گروهای مذهبی در اروپا پیش می‌رود و برگزاری کلاس‌های آموزشی مانند آموزش زبان عربی، فارسی، کلاس‌های آشنایی با احکام، آموزش قرآن و خدمات امور خیریه و برگزاری تورهای زیارتی به ایران، سوریه و عراق و حتی اعزام به حج تمتع از دیگر فعالیت‌های این انجمن است.
 
رسالت انجمن اربعین حسینی اروپا، وحدت بیشتر مسلمانان و همه گروه‌های مذهبی، با استفاده از ظرفیت‌های بی نظیر اربعین حسینی در مسیر زمینه‌سازی ظهور امام عصر، حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) در اروپا است.

ایکنا در همین راستا با «علیرضا رجبی»، مسئول انجمن اربعین اروپا به گفت‌و‌گو نشست تا چگونگی دعوت از مسیحیان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین را از او جویا شود، وی اظهار کرد:‌ برای اولین‌بار دیدیم امسال در میان ثبت‌نام کنندگان افرادی از جوانان ادیان دیگر از جمله مسیحیان هستند که با دیدن عکس‌ها و داستان فداکاری امام حسین(علیه السلام) برای پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند و تعداد آن‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.

نام‌نویسی از اهل سنت

وی با بیان این‌که برادران و خواهران اهل سنت زیادی نیز امسال نام‌نویسی کرده‌اند، افزود: هر کس فراخوان ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین را می‌بیند، علاقمند به نام‌نویسی می‌شود؛ زیرا می‌‌داند از هر جای دنیا اگر خود را به یکی از ایستگاه‌های این انجمن برساند، می‌تواند ویزای خود را به راحتی دریافت کند.

رجبی با گلایه از اینکه امسال از هیچ کانالی برای انجمن اربعین اروپا کمک خاصی نرسیده است، در مورد نحوه ساماندهی این کاروان‌ها در عراق گفت: امسال در نحوه اسکان‌ کاروان‌ها با مشکل مواجه شده‌ایم و به هر سازمان و نهادی که برای کمک رو انداختیم، جواب منفی شنیده‌ایم.

رجبی در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه اعضای انجمن تنها شش نفر هستند، تمام کارهای ثبت‌نام و اخذ ویزا توسط همین چند نفر انجام گرفته و برای حدود هزار نفر نیز محل اسکان در عراق در نظر گرفته‌ایم و با توجه به مشکلات پیش‌آمده به دیگر ثبت‌نام کنندگان اعلام کردیم که شخصا برای اسکان در عراق اقدام کنند
سیده نرگس وهاب‌زاد

منبع : سایت ایکنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید