آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

ماجرای كليسایی که بشارت منجی می‌دهد + عکس

گروه بین‌الملل: کلیسای جامع «عیسی منجی» از کلیساهای قدیمی روسیه است که در حوالی کاخ کرملین مسکو قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌‌المللی قرآن(ایکنا)، عباس خامه‌یار، معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از کلیسای جامع عیسی منجی در روسیه دیدن کرد، وی با ارسال گزارشی در این باره نوشت: 

«دیروز یکشنبه، دوم خرداد ماه ٩٥ همزمان با نیمه‌ شعبان، خجسته سالروز ولادت ولی عصر(عجل الله فرجه الشریف) به طور اتفاقی همراه با همکاران خوبم در رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، آقایان نژاد و لایق از مراسم روز یکشنبه‌ کلیسای جامع عیسی منجی روسیه در حوالی کاخ کرملین دیدن کردم. ماجرای کلیسا از این قرار است که الکساندر اول پس از شکست ناپلئون در جنگ ۱۸۱۲، تصمیم گرفت به مناسبت این پیروزی این کلیسا را بسازد.
  
ساخت کلیسا در ۱۸۳۹ آغاز شد و در ۱۸۸۳ به پایان رسید. ارتفاع بنا ۱۰۳/۵ متر، قطر بزرگترین گنبد آن ۲۵/۵ متر و مساحت آن برای پذیرش ۱۰ هزار نفر است. در سال ۱۹۳۰ استالین در راستای سیاست‌های دین‌زدایی اش تصمیم گرفت کلیسا را از بین ببرد و به جای آن کاخ شوراها بسازد.
 
کاخ شوراها باید مرکز سیاسی و اجتماعی مسکو، کل اتحاد شوروی و نماد عظمت دوران سوسیالیسم می‌شد. طرح ساختمان شامل بنایی به ارتفاع ۴۰۰ متر بود که در بالای آن مجسمه‌ای ۱۰۰ متری از لنین قرار می‌گرفت که همچون مجسمه آزادی در نیویورک، داخل آن نیز قابل استفاده بود. طبق طرح باید گرداگرد آن میدان بسیار عظیمی ساخته می‌شد که همه خیابان‌های اصلی به آن ختم شود.
  
لذا کلیسا در دسامبر ۱۹۳۱ به کلی ویران و در اواخر این سال برنامه ساخت کاخ آغاز شد. اما بنا به دلایل مختلف این کاخ هرگز ساخته نشد. در سال ۱۹۳۷ کار ساخت بنا آغاز شد؛ اما جنگ جهانی دوم کار را به تعویق انداخت و بعد از جنگ برای ساخت و ساز، محل‌های مهم‌تری در پیش بود. با مرگ استالین علاقه به طرح کاخ شورا به کلی از بین رفت و در محل خاک‌برداری گودال بزرگی احداث شد که بعدها به استخر تبدیل گشت. در سال‌های بعد، کارشناسان نظر دادند بخار آب حاصل از این استخر به اشیاء موزه هنری پوشکین که در مجاورت آن قرار داشت صدمه می‌زند، لذا فکر استفاده از این محل برای کار دیگری قوت گرفت.
  
سقوط حکومت کمونیستی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی باعث شد که شهرداری مسکو درصدد احیای کلیسای قدیمی برآید. ساخت این کلیسا در سال ۱۹۹۲ مجدداً آغاز شد و دقیقاً مشابه کلیسای قدیمی طی چند سال با کمک مالی شهرداری، موسسات خیریه و مردم بنا شد و اینک در مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  
آنچه که در مراسم باشکوه امروز در جمع مؤمنان مسیحی ارتدوکس بسیار توجهم را جلب کرد نوشته‌ دو قطعه تابلوی بزرگ نئونی روشنی بود که با رنگ قرمز در بالای دیوار درون کلیسا نصب شده است که: «مسیح بازمی‌گردد».
 
آری ما هم براین اعتقادیم که حضرت مسیح(علیه السلام) بازمی‌گردد؛ اما در رکاب منجی عالم حضرت مهدی(عجل الله فرجه الشریف​). ان شاء الله ....» 

ماجرای كليسایی که بشارت منجی می‌دهد + عکس
 
ماجرای كليسایی که بشارت منجی می‌دهد + عکس

منبع : سایت ایکنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید