آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روزه‌داری بازیکنان مسلمان و یورو ۲۰۱۶

گروه بین‌الملل: پانزدهمین دوره جام ملت‌های اروپا(یورو ۲۰۱۶) در حالی جمعه‌شب، ۲۱ خردادماه، در فرانسه آغاز شد که برخی بازیکنان مسلمان به‌دلیل هم‌زمانی جام با ماه مبارک رمضان مقید به فریضه اسلامی روزه بوده و شرایط خاص خود را تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «filgoal»، پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا در حالی جمعه‌شب با بازی تیم‌های فرانسه و رومانی آغاز شروع شد که بازیکنان مسلمان مهمی در برخی تیم‌های منتخب این رقابت‌ها حضور دارند.
 در تیم فرانسه، «عادل رامی»، «موسی سیفوکو»، «پائول پوگبا» و «باکاری سانیا» و در تیم آلمان نیز دو بازیکن مسلمان به نام «مسعود اوزیل» و «ایمری اشتاین» حضور دارند.
 همچنین، در تیم بلژیک دو بازیکن مسلمان به نام «مروان فلاینی» و «موسی دِمبل» حضور دارند و دو تیم ترکیه و آلبانی نیز که برای نخستین‌بار در این مسابقات حضور دارند، دارای بازیکنان مسلمان زیادی در تیم خود هستند.
 

روزه‌داری بازیکنان مسلمان و یورو 2016

 به علت برگزاری مسابقات اروپا در ساعت‌های ۳ بعدازظهر، ۶ عصر و ۹ شب، بازیکنان مسلمان اغلب مسابقات را در ساعت‌های روزه‌داری بازی خواهند کرد.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، تحقیقی در مورد میزان تأثیر روزه‌داری بر ورزشکاران به ویژه بازیکنان فوتبال منتشر کرد. در این تحقیق به نظر «رون موژان»، استاد تغذیه ورزشی دانشگاه لافبورو انگلستان استناد شده که وی می‌گوید: «متغیرهای زیادی وجود دارد که بر نتیجه مسابقات تأثیر می‌گذارد، اما من فکر می‌کنم که روزه از آن‌ها مستثنی باشد».
«مایکل دهوگ»، رئیس کمیته پزشکی فیفا نیز، تحقیقی را به پزشک تیم منتخب الجزایر قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ که مصادف با ماه مبارک رمضان بود، ارائه داد.
 وی در این تحقیق اعلام کرده بود: «اگر بازیکنان مراحل ارائه‌شده در این تحقیق را به صورت هوشمندانه انجام دهند می‌توانند با سرعت بیشتری با روزه سازگار شوند و بر مقدار آب موجود در بدن تا وقت افطار محافظت کنند، رژیم غذایی درست باعث می‌شود که بدن در کل روز مرطوب باقی بماند».
 

روزه‌داری بازیکنان مسلمان و یورو 2016

 «دیدیه دشان»، مربی تیم فرانسه قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ میلادی، درباره روزه‌داری گفته بود: «من به همه ادیان احترام می‌گذارم و فکر می‌کنم بازیکنان به روزه‌داری عادت کرده‌اند، پس نگران نیستم، آن‌ها می‌توانند با آن شرایط سازگار شوند».

 «کولو توره»، بازیکن فوتبال اهل کشور ساحل عاج و باشگاه «لیورپول» انگلیس نیز در مورد ماه رمضان می‌گوید: «سخت‌ترین دوره در ماه رمضان، پنج روز اول ماه است که بعد از آن جسم به روزه عادت می‌کند و سپس احساس سعادت، راحتی و قوی‌بودن می‌کنی».
مسعود اوزیل، بازیکن مسلمان تیم ملی آلمان اما نظری مخالف دارد. وی درباره روزه‌داری گفته است: «به دلیل کارم نمی‌توانم به روزه در ماه رمضان پایبند باشم، در غیر ایام کاری روزه می‌گیرم. در غیر این صورت محال است و باید آب و غذا را با مقدار مناسب بخورم تا آمادگی جسمانی خودم را حفظ کنم!».
 «جمال مسرور»، از علمای مسلمان انگلیس بر این باور است که «روزه نگرفتن استثنائاتی دارد، اگر در سفر باشی یا مریض باشی می‌توانی در روزهای بعد روزه‌ات را قضا کنی».
وی می‌گوید: «اگر یک بازیکن فوتبال بگوید که با یک ماه روزه‌داری، سیر پیشرفت وی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، من این دلیل را غیر قابل قبول می‌بینم، زیرا روزه بدن بازیکن را محافظت و یک قدرت معنوی برای عبادت با خداوند به وی می‌دهد و حالت روحی وی را بهتر هم می‌کند».
 «زاف اقبال»، پزشک پاکستانی سابق تیم لیورپول در رابطه با روزه‌داری بازیکنان مسلمان در سایت رسمی لیورپول نوشت: «روزه برای اغلب مسلمانان بی‌خطر است، ما از سحر تا غروب از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کنیم در حالی که می‌دانیم وقت وعده‌ غذایی پیش‌رو چه وقت است. روزه بر ما واجب شد تا دردهای میلیون‌ها انسان در جهان را که از فقر رنج می‌برند و نمی‌دانند موعد وعده‌غذایی پیش‌رو چه موقع است، درک کنیم».
 

روزه‌داری بازیکنان مسلمان و یورو 2016


 وی افزود: «روزه نوعی توانایی معنوی به انسان می‌دهد و بعد از پایان ماه احساس بسیار خوبی خواهی داشت و ما به عنوان یک گروه پزشکی به بازیکنانی که روزه می‌گیرند کمک خواهیم کرد».

اثرات مثبت روزه‌داری برای بازیکنان
پایبندی به روزه فواید زیادی برای روزه‌دار به همراه دارد. روزه‌ باعث می‌شود، نسبت چربی‌های مضر در بدن به ۸ درصد کاهش یابد، در نتیجه قلب به خوبی عملیات پمپاژ خون را انجام خواهد داد. این کمک شایانی به بازیکن می‌کند چرا که وقتی قلب به‌راحتی و سرعت خون را پمپاژ می‌کند، سرعت و بازی بازیکن خیلی بهتر خواهد شد.
 همچنین روزه باعث می‌شود یک رژیم غذایی برای بازیکن به‌وجود بیاید که به بازیکن کمک‌ می‌کند وزن اضافه خود را از دست بدهد در نتیجه او در حین بازی سبک و سریع خواهد بود.

منبع : سایت ایکنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید