آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

درخشش دانش آموز محجبه آمریکایی در جشن فارغ التحصیلی + عکس

دانش آموز محجبه آمریکایی - آفریقایی که توانست با بهترین درجه، تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رساند، در جشن فارق التحصیلی به عنوان دانش آموز برتر به ایراد سخنرانی پرداخت و مورد تشویق همگان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(علیه السلام) ـ ابنا ـ دانش آموز محجبه آمریکایی - آفریقایی توانست مقطع دبیرستان را با بهترین نمره به پایان رساند و به عنوان برترین دانش آموز دبیرستان شناخته شد.

«فاطمه دما» که در ایالت "ایندیانا" ی آمریکا و در شهر "وینچستر" زندگی می کند، نخستین دانش آموزی آمریکایی - آفریقایی است که چنین موفقیتی را کسب کرده است و به جهت کسب این موفقیت، از سوی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، با پیشنهادهای کاری و تحصیلی برابر با چهار میلیون دلار، مواجه شده است.

وی در این باره اظهار داشت: هدفم این بود که بتوانم به عنوان برترین دانش آموز، در جشن فارق التحصیلی به ایراد سخنرانی بپردازم.

این دانش آموز موفق، در جشن فارغ التحصیلی مدرسه محل تحصیلش به ایراد سخنرانی پرداخت و مورد تشویق همگان قرار گرفت.

فاطمه در این مراسم با اشاره به حجاب خود گفت: پیش از این سوالاتی که دیگر دانش آموزان در مورد حجاب و دینم می پرسیدند، مرا آزار می داد ولی اینک از این سوالات استقبال می کنم و به هیچ عنوان آزاده خاطر نمی شوم.

«بابا دما» پدر فاطمه، که امام جماعت مسجد شهر وینچستر ایالت ایندیانا است، فاطمه را افتخار خود و خانواده اش خواند و گفت: موفقیت فاطمه در تحصیلاتش باعث غرور و افتخار ما می باشد.

به گفته او: فاطمه به تمام مناسک دینی خود پایبند است و هر روز نمازهای پنجگانه خود را به جا می آورد و در ماه مبارک رمضان به طور کامل روزه می گیرد و در خارج از منزل نیز از حجاب استفاده می کند.

والدین این دانشااموز مسلمان اصلیتی سنگالی دارند و در سال ۱۹۹۶ میلادی وارد آمریکا شدند. دختر آنان نیز در همین کشور متولد و بزرگ شده است.

فاطمه در نظر دارد، برای ادامه تحصیلات، وارد دانشگاه شده و در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهد.

او همچنین آرزو دارد که روزی به کشور خود، یعنی "سنگال" بازگردد و به مردم این کشور که از لحاظ پزشکی در مضیقه به سر می بردند، خدمت رسانی کند.

«فاطمه دما» دختر محجبه آمریکایی - آفریقایی

منبع : سایت ابنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید