آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

بازخواست یک شیخ الازهر پس از سفر به ایران

سفر یکی از علمای الازهر به جمهوری اسلامی ایران، به موضوعی جنجالی در رسانه های مصری و محافل وابسته به جریانهای سلفی و تکفیری تبدیل شده است.

سفر یکی از علمای الازهر به جمهوری اسلامی ایران، به موضوعی جنجالی در رسانه های مصری و محافل وابسته به جریانهای سلفی و تکفیری تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ "احمد کریمه" استاد علوم اسلامی الازهر اخیرا به ایران سفر کرد، که این امر بار دیگر دستاویز برخی محافل وابسته به جریانهای سلفی و تکفیری در مصر قرار گرفت و باعث مطرح شدن ادعاهایی مبنی بر رسیدن تشیع به الازهر شد.

شیخ احمد کریمه هفته گذشته در صدر هیأتی وارد ایران شد، و با شماری از علما و شخصیتهای علمی و دینی دیدار و درباره روابط الازهر و حوزه عملیه گفتگو کرد .

شیخ کریمه همچنین در این سفر از مراکز اطلاع رسانی و دینی شهر قم بازدید کرد، و در این سفر از فعالیت‌های حوزه علمیه قم و پیشرفت مراکز اطلاع رسانی وابسته به این حوزه تمجید کرد .

سایت عربی شبکه سی. ان. ان. خاطرنشان کرد که گزارشها حاکی است که شیخ کریمه در سفری رسمی به ایران بر لزوم همکاری حوزه علمیه قم با الازهر تأکید کرد و خواستاربرگزاری کنفرانس های مشترک درباره مبارزه با افراط گری شد، و از ریاست حوزه علمیه قم خواست که تجارب و دستاوردهای خود را در اختیار کشورهای عربی و اسلامی بگذارد.

این در حالی است که الازهر در بیانیه‌ای که سایت اینترنتی " اخبار مصر " متن آن را منتشر کرد ، سفر هیأت رسمی الازهر به ایران را تکذیب کرد .

روزنامه الیوم السابع نیز اعلام کرد که الازهر تصمیم گرفته است، شیخ کریمه را به علت سفر به ایران و معرفی خود به عنوان یکی از مسئولان الازهر بازخواست کند .

الیوم السابع نوشت : شیخ کریمه قبلا از الازهر خواسته بود که با سفرش به ایران موافقت کند ولی الازهر درخواست وی را نپذیرفته بود.

شیخ علی کریمه سال 2014 با شبکه تلویزیونی المنار لبنان مصاحبه کرده بود که این مصاحبه جنجال به راه انداخت .

شیخ کریمه در این مصاحبه گفته بود : خلافت مسلمین از امام علی (علیه السلام) سلب و غصب شد و توطئه هایی علیه امام علی (علیه السلام ) و فرزندانش امام حسن (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) طراحی و اجراء شد .

پیشتر "عباس شومان" معاون شیخ الازهر در ماه می 2014 در اظهاراتی جنجالی اعلام کرده بود که هر قاری قرآن که "اذان شیعیان" را بگوید، از تلاوت قرآن در الازهر منع خواهد شد .

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید