آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

یک بانوی کانادایی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

مشهد- ایرنا- مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: یک بانوی کانادایی با حضور در حرم منور امام رضا(علیه السلام) به دین مبین اسلام مشرف شد و و مذهب تشیع را برای خود برگزید

​سید محمدجواد هاشمی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 'ملیسا ندینگ' پس از آشنایی با اصول و مبانی اعتقادی دین مبین اسلام با اقرار به وحدانیت پروردگار و رسالت نبی مکرم اسلام در دفتر مدیریت امور زائران غیر ایرانی شهادتین را به زبان انگلیسی و عربی به زبان آورد و مسلمان شد.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون به جز این بانوی کانادایی پنج نفر دیگر از زائران غیرمسلمان در حرم مطهر به دین اسلام مشرف شده اند که از این تعداد سه نفر مرد و دو نفر زن اهل کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی هستند.
مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: هر سال ارادتمندان بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای عرض ارادت به حریم ملکوتی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(علیه السلام) مشرف می شوند لذا این مدیریت خدمات متنوعی به زائران متناسب با ملیت آنان ارائه می دهد.
وی افزود: خادمان حریم رضوی در مدیریت زائران غیرایرانی خدمات خود را به دو شیوه حضوری و غیرحضوری و از طریق فضای مجازی به زبان های عربی، انگلیسی، اردو، ترکی، روسی، آلمانی و فرانسه ارائه می دهند که اوج این خدمتگزاری در دهه کرامت و دهه آخر صفر است.
او ادامه داد: در دهه آخر صفر امسال 149 هزار و 327 نفر از زائران غیرایرانی اعم از آذری زبان، اردو زبان، عرب زبان و انگلیسی زبان به حرم مطهر رضوی وارد و مورد پذیرایی این مدیریت قرار گرفتند و در برنامه هایی ویژه شامل مراسم سخنرانی، قرائت زیارت و ادعیه، مرثیه سرایی و سینه زنی، نماز جماعت و حلقه معرفت شرکت کردند.
سالانه 28 میلیون زائر به مشهد مقدس وارد و 300 میلیون تشرف به حرم مطهر امام رضا(علیه السلام​) انجام می شود. بر اساس آمار اعلام شده در 9 ماه گذشته امسال دو میلیون زائر غیرایرانی وارد حرم مطهر رضوی شده اند.
پارسال چهار میلیون و 500 هزار گردشگر غیرایرانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند که از این تعداد حدود 100 هزار نفر گردشگر غیرمسلمان بودند.
مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی از واحدهای مربوط به راهنمای زائر، مراسم و محافل، آموزش و نشستهای تخصصی، کلاسهای آموزشی و کارگاههای تخصصی، همایشها، پاسخگویی به مسائل شرعی، بخش ادب و هنر، کاروانها، گردشگران و تشرف به اسلام تشکیل شده است.

منبع : سایت ایرنا

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید