آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

`محمد` محبوبترین نام برای نوزادان بریتانیایی

براساس آمار منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا، نام محمد، پیامبر اسلام (ص) در صدر نامهای محبوب نوزادان تازه متولد شده در انگلستان و ولز بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آمارهای دفتر آمار ملی بریتانیا برای یکسال گذشته یعنی سال 2013 نشان می دهد که نام محمد در صدر نامهای محبوب قرار داشته و پس از آن نام اولیور برای نوزادان بریتانیایی انتخاب شده است.

اگرچه در آمار منتشر شده اولیور را با فراوانی 6949 بار در صدر این فهرست قرار داده، اما با توجه به تنوع هجی کردن نام پیامبر (ص) این نام با فراوانی های متفاوت ذکر شده است و جمع همه آنها به سادگی نشان می دهد که نام محمد در صدر فهرست آمار قرار دارد.

به این معنا که Muhammad با فراوانی 3499 کودک در رده پانزدهم، Mohammed با فراوانی 2887 نام در رده بیست و سوم و Mohammad با فراوانی 1059 نام در رده پنجاه و هفتم قرار گرفت.

در نتیجه نوع نگارش و هجی کردن متفاوت نام پیامبر (ص)، 7445 کودک در بریتانیا محمد نامگذاری شده اند. در این میان نام پیامبر اسلام(ص) با فاصله ای قابل توجه محبوبترین نام پسر در لندن اعلام شده است.

اقلیت مسلمان بریتانیا 2.7 میلیون نفر تخمین زده می شود که عمدتا هندی، بنگلادشی و پاکسانی هستند. محبوبیت نام محمد در سالهای اخیر در این کشور رشد کرده است. در سال 2009 نام پیامبر اسلام محبوب ترین نام نوزادان انگلستان و ولز بود. در سال 2008 این نام سومین نام محبوب بریتانیا اعلام شد.

منبع : خبرگزاری مهر

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید