آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

روزه‌داری بودائیان، هندوها و مسیحیان کنار مسلمانان در مالزی

گروه بین‌الملل: ایده یک روز روزه‌داری همه مالزیایی‌ها از سال ۲۰۰۹ و پس از وقوع برخی چالش‌های مذهبی مسلمانان با هندوها آغاز شد و در شش سال گذشته در سراسر این کشور گروه‌های مذهبی مختلف یک روز از ماه رمضان را روزه می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بودائیان، هندوها، مسیحیان و برخی از سایر گروه‌های مذهبی مالزی دیروز، 14 تیرماه، با هدف اعلام اتحاد با مسلمانان این کشور روزه گرفتند.
این گروه‌های مذهبی در اقدامی برای نشان دادن اتحاد نژادی - قومی در این کشور چندنژادی روز گذشته را با عنوان «روزه برای همه مالزیایی‌ها» روزه گرفتند.
«مارینا ماهاتیر»، دختر ارشد «ماهاتیر محمد» نخست وزیر اسبق مالزی از فعالان اجتماعی که برنامه سالیانه سحری همگانی را راه‌اندازی کرده است، در مراسم افطاری روزه اتحاد، گفت: این قبیل برنامه‌ها باعث می‌شود غیرمسلمانان درکی از شرایط مسلمانان در ماه رمضان داشته باشند.
مالزی کشوری چندنژادی است و به رغم نقاط قوتی که از این ترکیب جمعیتی کسب کرده، تضادهای فرهنگی بین آنها برخی از مواقع بدنه فرهنگی ـ اجتماعی این کشور را دچار تنش کرده است.
حدود ۶۱ درصد از جمعیت ۳۰ میلیون نفری مالزی را مسلمانان، ۲۰ درصد را بودائیان، ۹ درصد را مسیحیان، هفت درصد را هندوها و ۱۰ درصد را سایر گروه‌های مذهبی و اعتقادی تشکیل می‌دهند.
ماه مبارک رمضان در مالزی که حدود نیمی از جمعیت آن مسلمان و نیمی دیگر غیرمسلمان است، چالش‌ها و تجربه‌های خاص خود را دارد، چالش‌هایی که درک آن ضامن برقراری نظم و تعادل در این جامعه چندنژادی است.
در ماه رمضان که مردم مسلمان مالزی روزه می‌گیرند، چینی‌ها و هندی‌ها طبق رویه ماه‌های گذشته به زندگی روزانه خود مشغولند، رستوران‌های غربی و یا غیرمسلمان فعالیت می‌کنند و بازار رمضان هم پیش از افطار برای مسلمانان برپاست.
در این کشور چند نژادی، فضای ماه رمضان که بر زندگی مسلمانان حاکم است، غیرمسلمانان را با محدودیت خاصی مواجه نمی‌کند.
از نکات جالب توجه، حضور غیرمسلمانان در بازارهای رمضان است که هر روز قبل از افطار، مسلمانان مالزی افطار خود را از آنجا خریداری می‌کنند و به خانه باز می‌گردند.
غیرمسلمانان نیز در این بازارها به دنبال خوراکی‌ها مخصوص ماه رمضان هستند و گاهی نیز از فرارسیدن ماه رمضان خوشحال می‌شوند، زیرا می‌توانند در این ماه غذاهایی را تجربه کنند که در سایر ماه‌ها وجود ندارد.
مردم کوچه و خیابان به زندگی خود مشغولند و کمتر تعارضی در این جمعیت چندنژادی قابل مشاهده است. اگرچه، برخی حرکت‌های افراطی از سوی برخی افراد و یا گروه‌ها، گاهی اوقات این محیط آرام را به چالش می‌کشد.

منبع : سایت قطره

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید