آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

قرآن از نگاه دانشمندان غربي

رود ويل نويسنده انگليسي: اروپا بايد فراموش نكند كه مديون قرآن محمدي است؛ زيرا قرآن بود كه آفتاب علم را در اروپا طلوع داد.

 رود ويل نويسنده انگليسي:

اروپا بايد فراموش نكند كه مديون قرآن محمدي است؛ زيرا قرآن بود كه آفتاب علم را در اروپا طلوع داد.   

گوته شاعر و نويسنده بزرگ آلماني:

قرآن اثري است كه خواننده در ابتداي امر به موجب سنگيني عبارات آن رميده مي‌شود و سپس مفتون جاذبه آن و بالاخره بي‌اختيار مجذوب زيبايي‌هاي بي‌پايان آن مي‌گردد.

ليسبون دانشمند فرانسوي:

در عظمت و جلال قرآن همين بس كه گذشت چهارده قرن از نزول آن نتوانسته كوچكترين خللي در آن ايجاد كند. اسلوب بيان و كلمات قرآن چنان تازه و شيرين است كه گويي ديروز پيدا شده است.

كلارستون نخست وزير متعصب انگليس قرآن را به مجلس عوام انگلستان برده و گفت: تا اين كتاب( قرآن) باشد سيادت انگلستان درممالك اسلامي محال است.

جان ديون پورت در كتاب عذر تقصير به پيشگاه محمد و قرآن مي‌نويسد: قرآن به اندازه‌اي از نقايص مبرا و منزه است كه نيازمند كوچكترين تصحيح و اصلاحي نيست، و ممكن است از اول تا به آخر آن خوانده شود بدون آنكه انسان كمترين ناراحتي از آن احساس كند. باز مي‌نويسد: ساليان دراز كشيشان از خدا بي‌خبر ما را از پي بردن به حقايق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن محمد (i) دور نگه‌داشتند، اما هر قدر كه ما قدم در جاده‌ دانش گذارده‌ايم، پرده‌هاي جهل و تعصب نابجا از بين مي‌رود و بزودي اين كتاب توصيف ناپذير عالم را به خود جذب كرده و تأثير عميقي در علم جهان كرده و عاقبت محور افكار مردم جهان مي‌شود.

دينورت مستشرق:

واجب است اعتراف كنيم كه علوم طبيعي و فلكي و فلسفه رياضيات كه در اروپا اوج گرفت، عموماً از بركت تعليمات قرآن است و ما مديون مسلمانانيم، بلكه اروپا از اين جهت شهري از اسلام است.

نولدكه دانشمند و خاورشناس مشهور آلماني:

قرآن با منطق علمي و روش اطمينان بخش و قانع كننده‌اي كه دارد دل‌هاي شنوندگان خود را به سوي خويش توجه داد و آنها را طرف خطاب قرار مي‌دهد. همواره بر دلهاي كساني كه از دور با آن مخالفت مي‌ورزند تسلط يافته و آنها را به خود مي‌پيوندد. فضيلت قرآن با داشتن سادگي و بلاغت خاص خود به اوج كمال رسيده است. اين كتاب توانست از مردمي وحشي و بي‌تربيت، ملت متمدن ايجاد كند كه تعليم و تربيت دنياي خويش را بر عهده گرفتند.

سديو مستشرق فرانسوي:

قرآن مجموعه‌اي است كه از آداب و حكم چيزي را فروگذار ننموده است. اساس اين كتاب مقدس بر عدل و احسان و حكمت قرار گرفته و جامعه بشري را به سوي فضايل انسانيت و كمال، راهنمايي مي‌نمايد. معارف درخشان اسلام و احكام قرآن موجب سرشكستگي بلكه كوري چشم عيبجويان و دشمنان است در عظمت اين كتاب مقدس و آورنده آن همين كافي است كه بگوييم اعراب وحشي و باديه نشين را با نداشتن هيچ گونه امتياز و داشتن هر گونه رذايل اخلاقي به درجه سعادت بلكه در رديف معلمين بشريت درآورده است.

دكتر موريس فرانسوي:

محققاً  قرآن بهترين و برترين كتابي است كه قلم صنع و دست هنر ازلي براي بشر ظاهر ساخته است.

كارتون اس كون آمريكايي:

 اين دانشمند معروف آنتروپولوژي (انسان شناسي) استاد دانشگاه ايالات پنسيلوانيا مي‌گويد:

يكي از مزاياي عظيم قرآن بلاغت آن است. قرآن هنگامي كه درست تلاوت شود چه شنونده و به لغت عرب آشنايي داشته باشد و آن را بفهمد يا نداشته باشد و آن را نفهمد تأثير شديدي در او گذاشته و در ذهنش جاگير مي‌شود. اين مزيت بلاغتي قرآن ترجمه شدني نيست.

منبع : -

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید