آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

حدیث غدیر موجب نجات من شد

حوزه/ یک محقق، نویسنده و صاحبنظر در شناخت اندیشه‌های ابن‌تیمیه و محمد بن عبدالوهاب گفت: تحقیق و تفحص در حدیث شریف غدیر موجب نجات من شد.

​به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» دکتر علی الشعیبی مشاور ملک فهد پادشاه پیشین عربستان در جمع کارکنان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اظهارداشت: در خصوص حدیث غدیر نقل قول های متعددی از سوی مورخان و تاریخ نگاران نقل شده است.

دکتر شعیبی با اشاره به فرقه وهابیت و ابن‌تیمیه گفت: در سنین گذشته، شیخ سلفیت، ناصر الدین البانی کتابی را به نام سلسله احادیث صحیحه در حال نگارش بود که در این کتاب راجع به واقعه غدیر ۱۴ صفحه مطلب از ۱۲۳ صحابی نقل کرده و حدیث فوق را از عظیم ترین و بزرگترین روایات صحیحه در آنجا می‌داند؛ بعد از نقل این حدیث می‌فرماید آن چیزی که باعث شد این روایت را از طرق متعدده نقل کنم و به طور مفصل به آن بپردازم این است که ابن تیمیه لغزش‌های بسیار زیادی دارد و تضعیف این حدیث توسط وی یکی از همین لغزش‌ها می‌باشد.

وی ادامه داد: طبق روایات صحیحه‌ای که از پیامبر صلی الله علی و آله وجود دارد و نیز این روایت که کسی که بمیرد در حالی که بر ذمه او بیعت امامی نباشد مرگ او مرگ جاهلیت خواهد بود، انگیزه ی بسیار بزرگی است که انسان به مسیر امامت ایمان داشته باشد و در این مسیر حرکت کند.

وی افزود: برادران عزیز، امروز از اسم وهابیت صحبت نمی‌شود بلکه در حقیقت صحبت از سلفیت هست. چون وهابیت امرش برای همه مردم آشکار گشته و رسوا شده‌اند. آن رحم انگلیس بود که باعث شد وهابیت بوجود آید و همین امر است که موجب شد آنها تغییر رویه دهند و خودشان را به سلفیت بنامند. هنگامی که شروع به تحقیق درباره سلفی‌ای که آنها ادعای گرایش به آن دارند کردیم، نتیجه این شد که تمام اینها  گذشتگانشان به خاخام‌های یهود بر می‌گردد که در اصل یهودی بوده اند و بعد مسلمان شده اند. ناصرالدین البانی، شیخ سلفیت در عصر کنونی گفته است در شگفتی هستم درباره ابن تیمیه که به دنبال احادیث صحیح می‌گردد در حالیکه این روایات که در حق و مقام و منزلت امام علی علیه السلام وارد شده را تضعیف کرده و به دنبال احادیث جعلی می‌گردد تا آنها را به امام علی نسبت دهد و این همه از دست پرورده و تولیدات و کارهای بنی امیه بوده است.

دکتر علی الشعیبی گفت: ای گروه مسلمانان در ایران، این انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی رضوان الله علیه و رهبری امام خامنه ای دام ظله العالی مبارک باشد بر شما بلکه بر تمام عالم اسلامی مبارک باشد، به شما بشارت می‌دهم که شما در راه صحیح قرار دارید و ما در عالم اسلامی پیروان شما هستیم.

وی گفت: درباره وهابیت کتاب‌های متعددی را تالیف نموده‌ام، "وهابیت دین دیگر" نام یکی از کتاب‌هایی می‌باشد که اخیرا آن را تالیف کرده‌ام، زیرا در حقیقت آنها اصلا مسلمان نیستند، این تجربه بسیار کوچکی بود که برای شما نقل کردم و از خداوند تبارک و تعالی خواستارم هرچه را برای شما بیان کردم، خالص برای درگاه الهی باشد.

منبع : سایت حوزه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید