آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

احساس متفاوت دیپلمات اسپانیایی در حرم امیر المؤمنین(علیه السلام)

"رامون بلیکوا" سفیر بعثه اتحادیه اروپا در عراق، "خوان خوسیه ایسکوبار" سفیر اسپانیا در عراق، "هیرفویه" دبیر بعثه اتحادیه اروپا به حرم مطهر امیر المؤمنین (علیه السلام) مشرف شدند و از صحن های آستان مقدس علوی و آثار تاریخی آن بازدید کردند.

به گزارش«شیعه نیوز»، "رامون بلیکوا" سفیر بعثه اتحادیه اروپا در عراق، "خوان خوسیه ایسکوبار" سفیر اسپانیا در عراق، "هیرفویه" دبیر بعثه اتحادیه اروپا به حرم مطهر امیر المؤمنین (علیه السلام) مشرف شدند و از صحن های آستان مقدس علوی و آثار تاریخی آن بازدید کردند.

"بلیکوا" بعد از زیارت آستان مقدس علوی گفت: زیارت حرم امام علی (علیه السلام) موجب سعادت و خوشبختی ماست و ما با همراهی مؤسسه دار العلم وابسته به آیت الله خوئی با تعدادی از شخصیت های دینی و سیاسی دیدار کردیم.

وی افزود: ما سفرمان را با زیارت حرم امام علی (علیه السلام) به پایان رساندیم و این برای این بود که می خواستیم حرم امامی که حکمت و رسالت انسانی اش راهنمای تمامی جهانیان است، زیارت کنیم.

عضو اتحادیه اروپا ادامه داد: امام علی (علیه السلام) حکمت و رسالتشان را در عصر خود بیان فرمودند امّا همچنان در عصر حاضر زنده، شاخص و بارز است و این رسالت نشانگر عدالت و گذشت است و ما از این زیارت بسیار خوشبخت هستیم.

از زمانی که وارد این مکان مقدس شدم، احساس می کنم کاملا با سایر مکان متفاوت است

سفیر اسپانیا گفت: من یک مرد اکادمیک هستم و در جریان تحصیل ام، مذاهب اسلامی و از جمله مذهب شیعه را مطالعه کردم و من خوشبختم که از نزدیک با این بنای بر افراشته آشنا شوم و آثار تاریخی آن را مشاهده کنم.

وی با بیان اینکه هنگامی که وارد حرم شدم، اشکال هندسی و معماری زیبای اسلامی مرا بهت زده و شگفت زده کرد، گفت: اسپانیا کشوری است پُر از کاخ هایی با آثار تمدن اسلامی؛ از جمله قصر الحمراء و قصر قرطبه، اما در زندگی ام  این چنین زیبایی هندسی ندیده ام.

سفیر اسپانیا ادامه داد: به تعدادی از کشور های عربی که پُر از آثار باستانی اسلامی است مثل دمشق و قاهره سفر کرده ام اما آنچه امروز مشاهده می کنم از حیث سبک مهندسی و بعد معنوی و قدسی کاملاً متفاوت است و از زمانی که وارد این مکان مقدس شدم، احساس می کنم کاملا با سایر مکان متفاوت است.

مسئولین آستان علوی از این هیئت استقبال کرده و با شرح کاملی از آثار باستانی و تاریخی صحن های مختلف حرم امیر المؤمنین (علیه السلام) ارائه دادند.
 

احساس متفاوت دیپلمات اسپانیایی در حرم امیر المؤمنین(ع)

احساس متفاوت دیپلمات اسپانیایی در حرم امیر المؤمنین(ع)

منبع : شیعه نیوز

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید