آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

مفتي وهابي: بايد تا قيامت "يزيد بن معاويه" را لعن کنيم

آيا کسي مانند "مسلم بن عقيه" [لعنة الله عليه] که چنين حرفي را مي زند، اسحقاق لعن شدن تا روز قيامت را ندارد؟! بدون شک دارد زيرا حرف او در نهايت پستي و رذالت است و شکي در آن نيست که اسحقاق لعن شدن را دارد.

به گزارش شيعه آنلاين، «سعد دريهم» مفتي وهابي که از سرشناس ترين اساتيد دانشگاه عربستان سعودي به شمار مي رود در مطلبي نوشت: بايد تا روز قيامت "يزيد بن معاويه" را لعن کنيم.

وي با انتشار اين مطلب در صفحه شخصي اش در سايت تويتر، افزود: "يزيد بن معاويه" با فعل قبيح و زشتي که در حق اهل مدينه مرتکب شد، استحقاق لعن شدن تا روز قيامت را پيدا کرد. لعن کردن وي، بايد نسل به نسل به آيندگان ما هم برسد.

اين مفتي وهابي همچنين در مطلب خود نوشت: "مسلم بن عقيه" [لعنة الله عليه] در آخرين لحظات قبل از مرگش هنگامي که در بستر مرگ بود، به اطرافيانش گفت «بعد از گفتن شهادت لا إله إلا إلله، هيچ يک از اعمالم را به اندازه کشتن اهل مدينه و به تاراج بردن اموالشان و تجاوز به نواميسشان برايم را دوست نداشتم!» 

«سعد دريهم» افزود: آيا کسي مانند "مسلم بن عقيه" [لعنة الله عليه] که چنين حرفي را مي زند، اسحقاق لعن شدن تا روز قيامت را ندارد؟! بدون شک دارد زيرا حرف او در نهايت پستي و رذالت است و شکي در آن نيست که اسحقاق لعن شدن را دارد.

لازم به ذکر است، اين مطلب «سعد دريهم» با واکنش هاي بسيار زياد و متفاوتي مواجه شد. بسياري از کاربران جهان عرب به ويژه کاربران سعودي با او اعلام موافقت کرده و مطالبش را منطقي و درست توصيف کردند و بسياري نيز مخالفت خود را با اين مطلب بيان کردند.

منبع : شيعه آنلاين

تگ ها:

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید