آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

یوسف زهرا و یوسف نبی

امام صادقعلیه السلام می فرمایند: « در حقیقت برای صاحب این امر شباهتی به یوسف است»

(تفسیر نور الثقلین، ج 2، ص 459)

شباهت های زیادی بین حضرت ولیعصرأ و حضرت یوسف وجود داردکه در این جا به بیان قسمتی از آنها می پردازیم:

1- یوسف زیباترین اهل زمان خود بود ولی در مورد آقا امام زمانأ بهتر است بگوئیم:

حسن یوسف دم عیسی ید بیضا داری    آنچه خوبان همه دارند تو یکجا داری

 

2-  یوسف توسط برادرانش به چاه انداخته شد و افسوس و صد افسوس که امام زمانأ ما توسط اعمال ما و غفلت ما از او در غیبت  به سر می برد. به راستی چرا این جامعه بزرگ شیعی به یاد آن امام مظلوم نیست تا او را از چاه غیبت بیرون آورد؟!!

 

3-  برادران یوسف، او را به قیمت اندک و به فرمایش قرآن به «ثمنٍ بخس» فروختند ولی ما که ادعای محبت آن حضرت را می نمائیم امام خود را به چه قیمتی فروختیم، به قیمـت حب جاه و مقام و مال دنیا و .....؟!

 

4-  برادران یوسف، او را در زمان غیبتش دیدند و نشناختند. ما هم آن حضرت را در کوچه و بازار می بینیم و نمی شناسیم چنانچه در روایت داریم در بازارهای شما راه می رود روی فرش های شما قدم می گذارد.

 

5-  یوسف دچار زندان شد، یوسف زهرا سلام الله علیها هم در زندان غیبت است ولی نمی دانیم این زندان چقدر طول خواهد کشید. آن قدر آن امام عزیز به فکر ماست که امر به دعا برای فرج نموده و فرموده است که این فرج (و گشایش برای کارهای خود) شماست.

 

6-  خداوند کار یوسف را در یک شب فراهم کرد، با دیدن یک خواب.کار ظهور حضرت نیز طبق روایت رسول اکرم, یک شبه فراهم خواهد شد.

 

پس ای شیعه!! نگو امام زمان حالا نمی آید بلکه از خدا بخواه و دعا کن وخوب عمل کن. مانند دعا، مال(صرف مال)،نذر کتاب مهدوی و اهداء به  دیگران، تبلیغ، بیان ویژگی های زندگی بهشتی زمان ظهور، بیان ویژگیهای اخلاقی آن حضرت برای دیگران خصوصا افرادی که دید خوبی نسبت به آن امام مهربان ندارند و یا به آن امام مهربان تهمت زده و می گویند وقتی بیاید همه را از دم تیغ شمشیرش خواهد گذراند!!خلاصه به هر نحوی که می توانیم مردم را شیفته آن حضرت کرده و زمینه ظهورش را مهیا کنیم و مطمئن باشیم که خداوند فرج رادریک شب فراهم خواهد کرد.

رهبر معظم انقلاب می فرمایند:ما به زمان ظهور امام زمانأ این محبوب حقیقی انسانها نزدیک شده ایم،زیرا معرفتها پیشرفت کرده است.

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

آرشیو مطالب حتما بخوانید

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید