آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

لحظات دیدار با امام (توبه ای مانند حر علیه السلام)

حر گفت: همانا خود را بین بهشت و دوزخ متحیر میبینم، به خدا سوگند اگر مرا با آتش بسوزانند من جز بهشت چیز دیگری را انتخاب نخواهم کرد. پس از آن با شلاق به اسب خود نواخت و به سوی امام حسین علیه السلام رهسپار شد.

او به سبب آنچه پیش از آن به آل رسول روا داشته بود و آنها را در مکانی بی آب و گیاه وانهاده بود، سر از خجالت به پایین انداخته بود و به سوی آنها پیش میرفت
پروردگارا! من به سوی تو باز میگردم، پس توبهام را پذیرا باش. من دل اولیا و فرزندان پیامبرت را به وحشت انداختهام.

 ای اباعبدالله! من بازگشتهام و تائب هستم، آیا برای من راهی به توبه هست؟ امام در پاسخ حر فرمود: آری، خداوند به تو روی خواهد کرد!!
این گفتار امام حسین علیه السلام حر را شادمان کرده بود. او به یقین دریافت که به زندگانی بی پایان و نعمتهای همیشگی راه یافته است. پس از شهادت حرنیزامام فرمود: شهادت او چون شهادت انبیا و خاندان انبیاست. سپس امام نظری به جانب حر افکند، او هنوز جان در بدن داشت. امام خون از صورت او برگرفت و فرمود: تو آزادهای! همان طور که مادرت تو را نامیده است و تو در دنیا و آخرت آزادهای.

  پس از آن مردی از یاران حسین در رثا و غم حرّ اشعاری را سرود که گفته شد او علی بن الحسین علیه السلام بود و برخی گفتهاند که خود اباعبدالله الحسین علیهالسلام برای او اشعاری را سروده که اینگونه است:
چه آزادهای است حرّ پسر ریاح؛ او در هنگام فرورفتگی تیرها بسیار شکیباست. آری آزاده خوبی است هنگامی که حسین فریاد و ندایش بلند شد، او از جانش در صبحگاهان گذشت.


در زیارت ناحیه مقدسه نیز به حرّ سلام داده شده است.

حر خالصانه وعاشقانه توبه کرد واز مرز بین جهنم وبهشت به بهترین جای بهشت پرکشید وامام زمانش نیز عاشقانه اورا پذیرفت واین چنین در آغوش کشید.

واکنون نیز اگرکسی  مانند حر مرد ومردانه به سمت امام زمان خویش برگردد بداند که خدای ناکرده در هردرجه ای از تباهی نیز که سقوط کرده باشد، حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مانند جد بزرگوارش  با  مهربانی او را خواهد پذیرفت و او را پروازی به سوی بینهایت خواهد داد؛ چرا که او مظهر لطف بیکرانه پروردگار عالم است. او مهربانترین مهربانان است ولی ما قدرش را نداریم.

امام محمد باقرعليه السلام از پدران گرامي اش از امير المومنينعليه السلام روايت نموده كه آن حضرت در وصف فرزند برومندش حضرت بقية الله فرموده است:

((او (مهدي) از همه شما بيشتر مردمان را پناه مي دهد واز همه شما علمش افزون تر و رحمت و لطفش فراگيرتر مي باشد.))

(اثباة الهداة،ج7،ص75)

به نقل از علامه شيخ حر عاملي اين روايت از چهار امام معصوم نقل شده است.وسعت لطف و رأفت آن جناب به عموم مردم تا بدان حّد است كه همگان مانند زنبوران عسل كه به پادشاه خود پناهنده مي شوند به سوي حضرت مهدي عجل الله تعالی فرجه الشریف پناه مي برند.

(الملاحم و الفتن،ص147)

خداوند تبارك و تعالي در حديث شريف لوح، امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف  را "رحمة للعالمين"و پدر بزرگوارش حضرت امام حسن عسگري عليه السلام فرزند خويش را شبیه ترین مردم به رسول خدا از نظر اخلاقی و ظاهری توصيف كرده است.

(كمال الدين،ج2،ص408)

 

آری؛ او امام مهربانی هاست که:

 وقتی بیاید مهربانی معنا میشود

وقتی بیاید گناهان ما را به اذن خدا می بخشد

وقتی بیاید ثروتها را بین مردم به وفور تقسیم می کند

وقتی بیاید فقر و بدبختی از بین می رود

وقتی بیاید بیماری از بین می رود

وقتی بیاید زمین ذخایر و جواهرات خود را برای او بیرون می ریزد

و هزاران هزار ..................نعمت بیکران دیگر

برای ظهورش دعا کنیم و مردم را نیز به این کار تشویق کنیم و این نکته ها را برای آنها بیان کنیم تا آنها نیز دعا کنند تا سرانجام  بیاید

مهدی جان!

تو نه آنی که کنی سائل خود را نومید          چون تویی معدن احسان و سخا مهدی جان!

 به امید ظهورش

 

 

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

آرشیو مطالب رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید