آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

توضیحات

نظرات اندیشمندان و متفکران غربی در مورد منجی و مهدویت

​آلبرت انیشتین دانشمند و فیزیکدان بزرگ آلمانی:

ملل جهان از هر نژاد و رنگی که باشند می توانند و باید زیر یک پرچم واحد در صلح و برابری و برادری زندگی کنند.

=========================================================================

برتراند راسل فیلسوف و جامعه شناس انگلیسی:

مادام که یک حکومت جهانی در دنیا وجود ندارد رقابت برای کسب قدرت مابین کشورهای مختلف وجود دارد و چون ازدیاد جمعیت خطر گرسنگی را به بار می آورد، قدرت علمی تنها راه جلوگیری از گرسنگی است. لذا این حقیقت ثابت می شود که دنیای علمی بدون یک حکومت جهانی ثبات و دوامی نخواهد داشت.

=======================================================================

پروفسورماربين فیلسوف و شرق شناس آلماني:

 « از جمله مسائل بسيار مهم اجتماعي كه همواره مي‌تواند موجب اميدواري و رستگاري گردد، همانا اعتقاد به وجود يك حجت در هر عصر و انتظار ظهور است.»

     (کتاب سیاست اسلامی، نوشته ماربین)

=========================================================================

​ایگناز اسحاق گلدزيهر شرق شناس و يهودي متعصب مجارستانی:

« اعتقاد به بازگشت و ظهور منجي موعود اختصاص به اسلام ندارد... مثلاً بنابر اعتقاد هندوئيسم (ويشنو) در پايان دوره كنوني جهان ظاهر خواهد شد و مستضعفان را از دست ستمگران رهايي خواهد بخشيد.»

    (او خواهد آمد ص30)

=========================================================================

مستر هاكس نویسنده آمريكايي:

 «كلمه پسر انسان 80 بار در انجيل آمده كه فقط 30 مورد آن با حضرت عيسي منطبق است و 50 مورد آن از مصلح نجات دهنده‌اي سخن مي‌گويد كه در آخرالزمان ظهور خواهد كرد و عيسي نيز با او خواهد آمد و او كسي جز مهدي موعود نيست.»

    (قاموس کتاب مقدس)

=========================================================================

ایلیا پاولویچ پتروشفسکی، تاریخدان و ایران شناس علوم شوروی سابق:

چشم به راه مهدی بودن در عقاید عمومی مردمی که نهضت های قرن سیزدهم را در ایران بر پا داشتند، مقام بلندی را داشته است ؛ ولي در قرن چهاردهم و پانزدهم ميلادي اين عقيده راسخ‌تر و مشهودتر گشت.

(در انتظار ققنوس ص304)

=========================================================================

کانت فیلسوف مشهور آلمانی:

ایجاد نظم منوط به وضع یک قانون جهانی است. این همان است که مذاهب آن را خواسته اند واین همان است که پیامبران از دورانی بس کهن برای تحقق بخشیدن به آن به پا خاستند و خروش برآوردند وبدین گونه خواستند تا روشنگر تاریکیها باشند.

=========================================================================

روفسور ارنول دتوین پی متفکر انگلیسی:

تنها راه حفظ صلح و نجات نسل بشر، تشکیل یک حکومت جهانی و جلوگیری از گسترش سلاحهای اتمی است.

=========================================================================

پدوسکا (مبلغ مذهب مسیحیت در آمریکا)​ :
در انجیل برای ظهور مصلح جهانی علائمی ذکر شده است از جمله وقوع زلزله ها، سیلها، جنگها ، قحطی ، خشکسالی که تمام این علائم محقق شده اند. آن روز بسیار نزدیک است.

 

وقتي ديدگاه  انديشمندان  غربي  درباره مظلومترین فرد عالم، حجت خدا، وجود مقدس آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف اينگونه است، چرا ما تلاشي در زمينه شناخت و معرفت هرچه بيشتر آن پدر مهربان خود نكنيم؟ چرا در معرفي آن امام غریب به يكديگر و آماده سازي زمينه ظهور آن حضرت كاري انجام نمي‌دهيم؟ آيا مي‌دانيم كه طبق روايات معصومين علیهم السلام اين يك وظيفه شرعي است و مانند نماز و روزه بر هر مسلماني واجب است؟!


 

منبع : سایت یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف

آرشیو مطالب نظرات اندیشمندان غربی در مورد مهدویت

ارسال نظرات

نام و نام خانوادگی
متن نظر

شما اینجا هستید